Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone
Targi Budma 2018

Targi Budma 2018

W dniach 30.01.-02.02.2018 w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma. Targi przeznaczone są dla handlowców, architektów, wykonawców oraz inwestorów z branży budowlanej. Co roku odwiedza je ponad 40 tysięcy osób. Wśród grona profesjonalistów na Targach pojawiła się także firma Xero Flor, oferująca między innymi zielone dachy.

Do jakiej elewacji pasuje zielony dach?

Do jakiej elewacji pasuje zielony dach?

Popularność dachów z przepiękną roślinnością stale wzrasta. I nic w tym dziwnego. Wytłumiają hałas, łagodzą miejski klimat, izolują dachy, ale przede wszystkim pięknie wyglądają. Osoby marzące o własnym zielonym dachu często zastanawiają się, czy będzie on pasował do ich nowo budowanego domu. Architekci są zgodni w tej kwestii: nowoczesne dachy z zielenią pasują wszędzie!

Trawnik z rolki czy z wysiewu – jaki wybrać?

Trawnik z rolki czy z wysiewu – jaki wybrać?

Pierwsze trawniki powstały prawdopodobnie w Indiach w XVII wieku. Trawę siano tam celowo – miała stanowić zielone otoczenie budynku, a jednoczenie go nie zasłaniać. Aby zachować jej idealne proporcje i długość, kilkadziesiąt kobiet codziennie przycinała źdźbła narzędziami podobnymi do nożyczek. Współcześnie trawa nadal stanowi piękne tło dla zabudowań, a oprócz tego jest miejscem wypoczynku dla całej rodziny.

Jak przygotować glebę pod trawnik z rolki

Jak przygotować glebę pod trawnik z rolki

Jeżeli decydujemy się na założenie trawnika tradycyjną metodą, czyli wysiewu musimy czekać około czterech tygodni, aby się zazielenił. Nim będzie można z niego intensywnie korzystać, np. grać na nim w piłkę, mogą minąć trzy, a nawet cztery miesiące. Świetną alternatywą dla trawnika z wysiew jest trawnik z rolki. Decydując się na murawę z rolki efekt pięknej zieleni jest natychmiastowy.

Podlewanie i nawożenie dachów zielonych

Podlewanie i nawożenie dachów zielonych

Zielone dachy zwane również dachami odwróconymi mają wiele zaprzeczalnych zalet. Pozwalają cieszyć się większa ilością zielonych przestrzeni w miastach, wpływają pozytywnie na mikroklimat wchłaniając zanieczyszczenia i gromadząc wodę opadową.  Co również istotne wpływają pozytywnie na całą konstrukcję dachu – poprawiają jego izolację termiczną i akustyczną.

Trawnik z rolki krok po kroku

Trawnik z rolki krok po kroku

Piękny, zielony trawnik to marzenie każdego posiadacza ogrodu. Idealny trawnik można spróbować wyhodować samodzielnie, wysiewając nasiona. Jednakże dużo prostszą metodą jest zakup trawnika z rolki. Dzięki temu, w krótkim czasie można osiągnąć bardzo satysfakcjonujący efekt. W praktyce trawnik z rolki można zakładać od marca do października.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...