SYSTEMY ZIELONYCH DACHÓW

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Ekstensywne dachy zielone XERO FLOR

Ekstensywne dachy zielone XERO FLOR pozwalają na niezwykle skuteczne i trwałe pokrycie zielenią każdego rodzaju dachu. Za ich pomocą można pokrywać również bardzo lekkie konstrukcje dachowe i dachy strome. Oferowany system XERO FLOR nie jest jedynym systemem obsadzania zielonych dachów, jednak wieloletnie badania oraz sprawdzenie ich w praktyce udowodniły, że jest on idealnym połączeniem estetyki i ekologii z korzyściami gospodarczymi oraz technicznymi. Opatentowane rozwiązania systemu ekstensywnego zazieleniania XERO FLOR są bardzo szybkim i prostym sposobem na wykonanie zielonego dachu.

Czym jest dach ekstensywny?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje dachów zielonych – intensywne i ekstensywne. Systemy intensywne przypominają klasyczne ogrody uprawiane na poziomie gruntu. Z tego powodu bardzo często określa się je jako wiszące ogrody. Można uprawiać na nich praktycznie wszystkie typy roślin – od niewielkich bylin, przez krzewy, aż po duże drzewa. Istotną wadą tych systemów jest jednak fakt, że mogą być stosowane tylko na stabilnych dachach. W dodatku są kosztowne i wymagają stałej pielęgnacji.

Jako doświadczony producent zielonych dachów, firma XERO FLOR proponuje inne rozwiązanie – zazielenianie ekstensywne. Budowa dachu ekstensywnego jest rozwiązaniem duża bardziej uniwersalnym. Systemy te są lżejszą, tańszą i mniej wymagającą alternatywą dla dachu intensywnego. Niewielki ciężar sprawia, że można budować je na niemal wszystkich dachach, również tych ze spadkami.

Systemy dachów zielonych
elementy systemu dachów zielonych

Elementy systemu dachu ekstensywnego

System zielonego dachu ekstensywnego XERO FLOR opiera się na trzech podstawowych warstwach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zielonego dachu. Są to: warstwa drenażowo-filtracyjna, warstwa wegetacyjno-magazynująca oraz warstwa roślinna.

Dlaczego warto inwestować w ekstensywne dachy zielone?

Montaż ekstensywnych dachów zielonych nie wymaga dużych nakładów pracy, a ich utrzymanie jest niezwykle proste. Pielęgnacja zielonego dachu w systemie ekstensywnym ogranicza się do okresowego podlewania, nawożenia oraz oczyszczania odpływów dachowych. Ułożone na dachu rośliny mają zdolność do samoregeneracji, więc utrzymują się właściwe same. Przekłada się to na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy inwestora.

Przejdź do działu
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne