SYSTEMY ZIELONYCH DACHÓW

Xero flor - trawniki i dachy zielone

EKSTENSYWNY SYSTEM ZIELONYCH DACHÓW XERO FLOR

Ich istotną wadą jest jednak fakt, że mogą być stosowane tylko na stabilnych dachach. W dodatku są kosztowne i wymagają stałej pielęgnacji. Xero Flor, jako doświadczony producent systemów zielonych dachów, proponuje inne rozwiązanie: zazielenianie ekstensywne.

Systemy zielonych dachów Xero Flor pozwalają na niezwykle skuteczne i trwałe pokrycie zielenią każdego rodzaju dachu. Za ich pomocą można pokrywać również bardzo lekkie konstrukcje dachowe i dachy strome. Oferowany system Xero Flor nie jest jedynym systemem obsadzania zielonych dachów, jednak wieloletnie badania oraz sprawdzenie ich w praktyce udowodniły, że jest on idealnym połączeniem estetyki i ekologii z korzyściami gospodarczymi oraz technicznymi. Opatentowane rozwiązania systemu ekstensywnego zazieleniania Xero Flor są bardzo szybkim i prostym sposobem na wykonanie zielonego dachu.

Systemy dachów zielonych
elementy systemu dachów zielonych

Elementy systemu dachów zielonych

System zielonego dachu Xero Flor opiera się na trzech podstawowych warstwach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zielonego dachu. Są to: warstwa drenażowo-filtracyjna, warstwa wegetacyjno-magazynująca oraz warstwa roślinna.

Przejdź do działu