Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Jak przygotować glebę pod trawnik z rolki

Jeżeli decydujemy się na założenie trawnika tradycyjną metodą, czyli wysiewu musimy czekać około czterech tygodni, aby się zazielenił. Nim będzie można z niego intensywnie korzystać, np. grać na nim w piłkę, mogą minąć trzy, a nawet cztery miesiące. Świetną alternatywą dla trawnika z wysiew jest trawnik z rolki. Decydując się na murawę z rolki efekt pięknej zieleni jest natychmiastowy.

Ale oprócz tego ma on wiele innych zalet. Przede wszystkim można go układać przez cały sezon, ponieważ drań jest znacznie bardziej odporna na warunki atmosferyczne niż kiełkująca trawa. Ponadto trawa z rolki może być bez trudu układana na skarbach, co jest niemożliwe w przypadku zwykłej trawy, której ziarna spłynęłyby wraz z wodą.

Co zrobić, aby trawnik dobrze się ukorzenił

Bardzo ważną kwestią podczas zakładania trawnika jest odpowiedni przygotowanie terenu i gleby. Teren, na którym będzie układana murawa należy uporządkować i dokładnie wyrównać. Wszelkie dołki utrudnią koszenie. Następnie konieczne jest pozbycie się wszelkich chwastów. Najłatwiej i najskuteczniej można zrobić to korzystając z środków chemicznych, np. Roundupu. Oprysk wykonuje się na całej powierzchni terenu. Po trzech – czterech dniach chwasty całkowicie uschną. Po tym zabiegu trzeb przekopać glebę. Ziemię kopiemy szpadlem na tzw. sztych, czyli głębokość na jaką sięga narzędzie.  Kolejnym krokiem jest usunięcie z podłoża korzeni, rozłogów, chwastów odsłoniętych w wyniku przekopywania.

Jaka gleba pod trawnik

Abyśmy mogli cieszyć się szybko i ładnie rosnącą trawą konieczna jest gleba o lekkiej przepuszczalności i zasobna w próchnicę o delikatnie kwaśnym odczynie. Jeżeli ziemia jest zbyt zwięzła, gliniasta można wymieszać ją z piaskiem. Ponadto ziemię pod trawnik należy wzbogacić w składniki pokarmowe stosując, np. długo działający nawóz wieloskładnikowy. Można również korzystać ze specjalistycznych nawozów do trawnika. Po wszelkich zabiegach podłoże pod murawę z rolki powinno zostać wypoziomowane, wyrównane.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne