Warstwa drenażowo-filtracyjna
Ma za zadanie szybkie i skuteczne odprowadzenie nadmiaru wody. Sama warstwa drenażowa zielonego dachu jest wymagana na dachach do 5° spadku; na dachach o wyższej pochyłości drenażu się nie stosuje. Do wykonania drenażu wykorzystuje się maty pętelkowe, maty kubełkowe lub żwir o odpowiedniej frakcji. Na rozłożony drenaż rozwija się geowłókninę, tzn. filtr, który ma za zadanie zapobiegać zatykaniu się drenażu przez substrat.
XF108 DRENAŻ PĘTELKOWY
To trójwymiarowa mata zbudowana z pętelek nylonowych jednostronnie laminowana geowłókniną. Odporna na działanie promieni UV. Cechuje się lekkością i elastycznością. Prosta w instalacji, nie ulega rozkładowi.
XF109 DRENAŻ KUBEŁKOWY
Wytłaczana mata kubełkowa z polietylenu. Odporna na przerastanie korzeni. Układana dnem kubełków ku górze. W połączeniu z geowłókniną XF 122 stanowi doskonałą warstwę filtracyjno-drenażową
XF122 GEOWŁÓKNINA FILTRACYJNO – OCHRONNA
Geowłóknina polipropylenowa lub poliestrowa , stosowana jako filtr pod substrat lub warstwa ochronna, separacyjna pomiędzy hydroizolacją dachu a systemem zielonego dachu.
XF100 ŻWIR PŁUKANY (OTOCZAKI, FRAKCJA 16-32)
Stosowany na dachach płaskich jako drenaż o grubości min.5 cm oraz do obsypki wokół dachu, kominów, wentylatorów itp. Może stanowić warstwę balastową w systemie dachu odwróconego.