Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Zielony dach a bezpieczeństwo

Dachy z naturalną zielenią są dziś prawdziwym hitem, choć poza granicami naszego kraju, były znane już dużo wcześniej. Motywacją do inwestycji w zielony dach są jego zalety: wytwarza tlen, poprawia izolację akustyczną dachu, reguluje poziom wilgotności powietrza i chroni warstwy dachu przed szkodliwymi promieniami UV. Poza tym jest świetnym sposobem na odzyskanie powierzchni biologicznie czynnej. Mimo to niektórzy jednak zastanawiają się, czy rozwiązanie to jest bezpieczne. Na szczęście wybierając odpowiedni system, nie ma się czym martwić.

bezpieczestwo zielonego dachu

Najważniejszą rolę przy zielonym dachu odgrywa dobry projekt

Konstrukcja dachu zielonego musi być najpierw dobrze zaprojektowana. Istotnym parametrem jest kąt nachylenia dachu oraz jego nośność. Warunkują one dobór pozostałych warstw dachu zielonego.

Solidność konstrukcji dachu zależy od poszczególnych warstw

Bardzo ważną warstwą konstrukcji dachu zielonego jest niewątpliwie warstwa drenażowo-filtracyjna, która odprowadza nadmiar wody. Więc jest ona tym bardziej ważna w przypadku zupełnie płaskiego dachu. W ten sposób można ochronić go przed nadmiernym przeciążeniem. Podobnie ważną rolę odgrywa tu warstwa wegetacyjna. Jej zadaniem jest zapewnienie roślinom odpowiedniej wilgoci. Tę warstwę tworzy mieszanka skał mineralnych. Dopiero na tej powierzchni nasadza się rośliny w postaci gotowej maty z rozchodnikami, mchami, trawami i ziołami.

Artykuły powiązane
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne