Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Czy dach zielony jest bezobsługowy?

Zalet z posiadania ekstensywnego dachu zielonego jest cała paleta, do najważniejszych z nich zaliczmy ochronę hydroizolacji dachu przed działaniem niskich i wysokich temperatur, ochronę przed działaniem promieni UV, czystsze powietrze i wiele innych, o których przeczytasz tutaj: www.xeroflor.pl/zielone-dachy.

Ekstensywny dach zielony a regularne przeglądy

Ekstensywny dach zielony z racji swojej budowy i rodzaju użytych roślin nie wymaga ciągłego pielęgnowania, jednakże dla jego właściwego funkcjonowania zleca się przynajmniej 1 raz do roku jego kontrolę. Polega ona na sprawdzeniu drożności odpływów wody, usunięciu niepożądanych chwastów i uschniętych części roślin. Nie zajmuje to dużo czasu i nie wymaga znacznego wysiłku, ale sprawia, że nasz dach rozwija się we właściwy sposób i będzie dobrze funkcjonował przez kolejne lata.

Rośliny dobrane do budowy ekstensywnych dachów zielonych są odporne na długie okresy bez deszczu. Dla zapewnienia im przetrwania w tym okresie jest dobór odpowiedniego systemu ekstensywnego dachu zielonego. Składają się na niego 3 podstawowe warstwy. Warstwa drenażowa, warstwa wegetacyjna – odpowiadająca za życie roślin i warstwa roślinna. O doborze warstw i przykładowych rozwiązaniach dachów ekstensywnych piszemy tutaj: www.xeroflor.pl/zielone-dachy/zielone-dachy-przykladowe-rozwiazania-techniczne

zielone dachy xeroflor

Roślinność na dachu wymaga podlewania

Właściwie dobrana warstwa wegetacyjna dla roślin pozwoli im na przetrwanie w warunkach bez opadów. Jednakże ocieplający się klimat wymusza na nas stosowanie coraz nowszych rozwiązań w zakresie funkcjonowania ekstensywnych dachów zielonych. Ekstensywny dach zielony nie wymaga ciągłego podlewania. Warto jednak przy budowie zielonego dachu zaplanować podłączenie wody. Przyda się ono przy zakładaniu dachu zielonego, gdzie na poszczególnych etapach budowy należy zalewać dach wodą i koniecznie po rozłożeniu roślin. W okresach bez deszczu należy sprawdzać wilgotność podłoża i w razie konieczności zalać obficie wodą. Szczególną uwagę pod kątem dostępności do wody zawracamy przy wyborze systemu Xero Flor Super Light. Z uwagi na swoją lekką konstrukcję nie jest on w stanie magazynować dużych ilości wody. Więcej informacji o szczegółach i sposobie dobierania systemu można uzyskać po kontakcie z doradcą technicznym.

 

Podsumowując zagadnienie obsługi ekstensywnego dachu zielonego możemy powiedzieć na podstawie naszego doświadczenia i opinii naszych klientów, że nie wymaga on dużego nakładu pracy, specjalnych środków i nie generuje dodatkowych kosztów. Postawą jest właściwy wybór systemu dachu zielonego. A w tym jesteśmy ekspertami i posiadamy 25 letnie doświadczenie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.xeroflor.pl  i kontaktu z naszymi doradcami.

Artykuły powiązane
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Najważniejsze zalety trawników
Najważniejsze zalety trawników
Zielony dach a bezpieczeństwo
Zielony dach a bezpieczeństwo
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne