Trawniki rolowane

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Oferujemy efektowne trawniki rolowane, dzięki którym w krótkim czasie można zamienić ogród w przyjazną, zieloną przestrzeń. Pięknie wyglądający trawnik jest marzeniem każdego posiadacza ogrodu. Założenie trawnika nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać – wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża, wyboru najlepszego terminu zasiewu trawy, a następnie dbania o jej prawidłowy wzrost. Coraz częściej lepszą alternatywą dla tradycyjnego wysiewu trawy staje się trawa z rolki, która choć droższa niż nasiona, pozwala na założenie zielonego, zdrowego i zadbanego trawnika w łatwy i szybki sposób.

TRAWA Z ROLKI DO OGRODU I NA BOISKO

Firma XERO FLOR jest renomowanym producentem trawników w rolce. Do produkcji trawy w rolkach wykorzystujemy specjalne mieszanki wysokogatunkowych nasion, dzięki czemu nasze darnie porośnięte są silnymi, gęstymi źdźbłami trawy, odpornymi na choroby i ekstremalne warunki atmosferyczne. Oferujemy trawniki rolowane w ilościach hurtowych i detalicznych. W sprzedaży mamy odmiany zarówno do ekstensywnego, jak i intensywnego użytkowania, które mają zastosowanie w ogrodach, parkach czy boiskach sportowych. Dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom Klientów o różnych potrzebach i upodobaniach.

Trawniki rolowane

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług firmy XERO FLOR. Nasza siedziba znajduje się w województwie lubuskim, skąd możemy obsłużyć Klientów z całej Polski. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym Biurem Obsługi Klienta. Chętnie doradzimy w wyborze rozwiązania, które najlepiej spełni Państwa oczekiwania.

Trawa z rolki - producent
Zalety trawników z rolki

ZALETY TRAWNIKÓW ROLOWANYCH

Trawniki z rolki posiadają wiele zalet charakterystycznych dla tradycyjnych trawników. Zielona, zadbana, zdrowo wyglądająca trawa znacznie podnosi walory estetyczne ogrodu czy trawnika. Trawnik cieszy oko i uspokaja, pozwala również na rekreację na świeżym powietrzu. Nie należy również zapominać o niewidocznych funkcjach trawnika. Trawa pochłania z powietrza szkodliwe pyły i gazy, w tym dwutlenek węgla, który przekształca w życiodajny tlen. Tłumi również hałas oraz reguluje mikroklimat poprzez transpirację z liści.

Trawniki rolowane posiadają również wiele przewag nad trawą sianą w tradycyjny sposób:

  • BŁYSKAWICZNY EFEKT – trawa z rolki od razu po ułożeniu daje widoczny efekt zadbanego, zielonego ogrodu. W przypadku zdecydowania się na samodzielny zasiew trawy na efekty trzeba poczekać przynajmniej kilka tygodni. Warto jednak zaznaczyć, że zakorzenianie trawy w rolce trwa około 2 – 3 tygodnie i przez ten okres nie można kosić ani korzystać z trawnika;
  • ŁATWOŚĆ ZAŁOŻENIA TRAWNIKA – wbrew pozorom trawnik z rolki można z powodzeniem położyć samodzielnie. Ułożenie trawy poprzedzone jest odpowiednim przygotowaniem gruntu. Rolki z trawą mają identyczny rozmiar, a podczas ich układania należy zachować przesunięcie względem siebie o połowę i zadbać o brak przerw. Następnie należy docisnąć darń ubijakiem, zwałować i podlać;
  • MOŻLIWOŚĆ UŁOŻENIA ROLEK NA TERENIE NACHYLONYM – jeśli zdecydujemy się na tradycyjny siew trawy na zboczach czy terenach nachylonych, nasiona mogą spłynąć wraz z deszczem lub podczas podlewania. W przypadku trawy z rolki taki problem nie występuje;
  • MNIEJSZA PODATNOŚĆ NA CHOROBY I WARUNKI ATMOSFERYCZNE – dzięki wyselekcjonowaniu odpowiednich odmian trawy, odpowiadających warunkom klimatycznym panującym w danym kraju, trawa z rolki jest odporniejsza na choroby oraz zmienne warunki atmosferyczne;
  • MOŻLIWOŚĆ ZAŁOŻENIA TRAWNIKA PODCZAS CAŁEGO SEZONU WEGETACYJNEGO – trawnik z rolki można ułożyć nawet w listopadzie, gdyż trawa z rolki nie potrzebuje wiele czasu na ukorzenienie się.

Drugą grupę stanowią walory które są dostrzegalne przez każdego – walory widoczne:

  • podniesienie walorów estetycznych ogrodu. Trawniki stanowią jeden z najważniejszych elementów ogrodu,
  • możliwość uprawiania wielu różnych sportów,
  • zapobieganie erozji gleby na spadzistym terenie,
  • funkcja estetyczna, mająca dobroczynny wpływ na ludzki umysł i duszę.

Jak układać i pielęgnować trawnik z rolki?

Jako producent trawy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że wyhodowanie gęstego, soczyście zielonego trawnika nie jest zadaniem łatwym. Dlatego naszym klientom oferujemy trawę w rolkach, przygotowaną do układania i – po krótki okresie ukorzeniania – gotową do użytkowania. Decydując się na zakup naszego trawnika z rolki, warto jednak wiedzieć kilka rzeczy na temat przygotowania gruntu oraz procesu układania.

Pierwszym krokiem w układaniu trawnika z rolki jest odpowiednie przygotowanie terenu. Polega ono na oczyszczeniu podłoża z wszelkich roślin, korzeni, kamieni i innych zbędnych elementów. Można to zrobić mechanicznie, za pomocą łopaty, lub chemicznie, stosując specjalne preparaty. Istotne jest również wyrównanie terenu. Przed przystąpieniem do układania trawy w rolce warto odpowiednio nawieźć glebę, dostarczając jej niezbędne składniki mineralne, takie jak azot, fosfor czy potas. Trawnik najlepiej rośnie na glebie o odczynie pH 6,0–6,5. W przypadku zakwaszenia gleby można zastosować wapnowanie, czyli dodanie wapna do gleby.

Drugim krokiem jest rozwijanie i układanie trawnika z rolki w docelowym miejscu. Najlepiej zamówić trawnik tuż przed układaniem, aby był świeży i nie stracił swoich właściwości. Prace należy rozpocząć od rozwinięcia zrolowanej trawy na przygotowanym podłożu. Układamy rolki obok siebie, tak aby nie było widocznych przerw między nimi. Krawędzie rolek należy dociskać do siebie, ale unikać ich rozciągania czy marszczenia.

Trzeci krok to zwałowanie trawnika. Pozwoli to na lepsze przyleganie trawnika do ziemi oraz wspomoże jego ukorzenianie się.

Czwarty krok to obfite podlanie trawnika z rolki. Należy dostarczyć mu dużo wody, aby dobrze się przyjął. W kolejnych dniach podlewanie powinno być regularne, ale umiarkowane, aby gleba była wilgotna, ale nie mokra. Po rozłożeniu trawnika rolowanego należy go niezwłocznie i obficie podlać, tak aby po podniesieniu darni woda przeniknęła do znajdującego się pod nią gruntu. W kolejnych 10-14 dniach należy kontynuować podlewanie w ilości około 20l wody na m2 na jedno zraszanie. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę bieżące opady deszczu, i o nie skorygować podlewanie. Zlecamy jednokrotne podlewanie dużą ilością wody, gdyż zapewnia to przenikanie jej do warstwy korzeniowej świeżo rozłożonej trawy. Po okresie 12-14 dni od rozłożenia należy zrobić pierwsze koszenie na wysokość 5-6cm i zmniejszyć częstotliwość podlewania na co drugi dzień w ilości 10-15l/m2. W kolejnym etapie odstępy między zroszeniami powinny być stopniowo zwiększane. Częstotliwość i określenie dokładnej ilości zroszeń powinno być dopasowane do miejscowego klimatu i pogody. Na terenach trudnych, gdzie mogą wystąpić techniczne problemy z prawidłowym nawodnieniem, zaleca się rozkładanie trawnika w dni chłodniejsze i pochmurne.

Aby trawnik z rolki mógł cieszyć oko swoim pięknem przez długie lata, niezbędna jest także systematyczna pielęgnacja. Obejmuje ona regularne koszenie, nawożenie i wapnowanie, a także aerację. W okresie wegetacyjnym trawnik należy kosić przynajmniej raz w tygodniu. Wysokość koszenia powinna wynosić 4–5 cm – nie należy przycinać go zbyt nisko, gdyż może to osłabić system korzeniowy. Trawnik z rolki wymaga również systematycznego nawożenia, które może być wykonywane zarówno w formie granulowanej, jak i płynnej. Warto pamiętać również o ewentualnym wapnowaniu gleby, jeśli odczyn pH będzie wymagać korekty. Aeracja, czyli stosowanie narzędzi do przewietrzania trawnika, jest ważna dla zachowania jego zdrowia. Dzięki niej system korzeniowy otrzymuje odpowiednią ilość tlenu, a gleba nie ulega zbytniemu zbiciu.

Zielony trawnik
przez cały rok

Firma XERO FLOR od wielu lat jest jednym z najważniejszych na rynku producentów trawy w rolkach oraz systemów zielonych dachów. Gotowe trawniki w rolce stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie planują spędzić długiego czasu na samodzielnym wysiewaniu trawnika. Nasza oferta jest tym bardziej atrakcyjna, że spośród ogromnego bogactwa dostępnych na polskim rynku gatunków traw, przygotowując trawnik w rolce dobieramy te gatunki, które dobrze dostosowują się do klimatu w naszym kraju. Wysiewamy je, pielęgnujemy, podkaszamy do momentu, w którym powstanie piękny, gęsty, zielony i wolny od chwastów trawnik. Dzięki wykorzystaniu przez nas różnych odmian i gatunków traw wyhodowaną darń cechują wysoka odporność na choroby oraz wytrzymałość na różne warunki klimatyczne. Oferowane przez nas trawniki z rolki można bez przeszkód rozwijać w różnych rejonach Polski. Doskonale sprawdzają się zarówno w cieplejszym klimacie południowym, jak i w klimacie północnym. Ich najważniejszą zaletą jest jednak fakt, że naszą trawę rolowaną można zakładać od wczesnej wiosny do późnej jesieni!

Przejdź do działu
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne