Wełny i geowłókniny

Xero flor - trawniki i dachy zielone

W sprzedaży posiadamy wełny i geowłókniny do budowy warstwy wegetacyjnej zielonego dachu. Oferujemy m.in. higroskopijną wełnę skalną, geowłókninę filtracyjno-ochronną oraz magazynującą. Dostępne produkty z powodzeniem mogą zastępować mineralne substraty – zapewniają doskonałe warunki dla rozwoju mat rozchodnikowych. Wszystkie artykuły produkowane są z najwyższej jakości materiałów. Przed dopuszczeniem do sprzedaży testujemy je na różnych podłożach w zależności od regionalnych warunków klimatycznych. Dzięki temu klient ma pewność, że inwestuje w sprawdzone rozwiązania.

Czym jest geowłóknina?

O ile wełna skalna jest produktem wykorzystywanym w budownictwie na szeroką skalę, to geowłóknina dla wielu inwestorów wciąż stanowi pewną zagadkę. Jest to nic innego jak płaska geosyntetyczna tkanina wykonana z mieszanki kilku tworzyw sztucznych. Do produkcji geowłókniny najczęściej wykorzystywane są włókna poliestrowe, polipropylenowe, poliamidowe, poliakrylonitrylowe i wiskozowe. Dzięki połączeniu właściwości wszystkich tych syntetyków finalny produkt wyróżnia się dużą wytrzymałością oraz odpornością na rozciąganie i rozerwanie.

W naszej ofercie znajdą Państwo dwa rodzaje geowłóknin. Geowłóknina filtracyjno-ochronna używana jest do budowy warstwy ochronnej hydroizolacji dachu i warstwy drenażowej. Geowłóknina magazynująca  służy – zgodnie z nazwą – do magazynowania wody dla roślin. Stanowi jednocześnie zabezpieczenie hydroizolacji dachu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stosowana jest głównie na dachach o lekkich konstrukcjach. Przy jej zastosowaniu zalecamy montaż systemu nawadniającego.

Jaką funkcję w budowie dachu pełnią geowłókniny i wełna?

Geowłókniny oznaczone symbolem XF122 przeznaczone są do układania w warstwie drenażowej (w połączeniu z folią kubełkową) oraz warstwie ochronnej hydroizolacji dachu. Z kolei geowłóknina oznaczona symbolem GFWR 1000 spełnia w układzie dachu zielonego systemu Xero Flor podwójną funkcję. Po pierwsze, stanowi warstwę ochronną hydroizolacji dachu, a po drugie, ze względu na swoje właściwości wchłaniania i magazynowania wody, stanowi warstwę wegetacyjną i rezerwuar wody dla roślin.

Higroskopijna wełna skalna tworzy bardzo korzystne podłoże wegetacyjne dla roślin i jednocześnie jest nowatorskim rozwiązaniem w budowie ekstensywnych dachów zielonych. Związane jest to z możliwością magazynowania dużej ilości wody (nawet 18l na 1m2), co w warunkach występowania dłuższych okresów bez opadów deszczu jest istotnym czynnikiem dla życia roślin. Zdolność magazynowania wody jest przy tym podstawą systemu retencjonowania deszczówki.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne