Warstwa wegetacyjno-magazynująca

Xero flor - trawniki i dachy zielone
Warstwa wegetacyjno – magazynująca

Stanowi podstawę dla wzrostu roślin oraz umożliwia rozrost korzeni. Ma za zadanie magazynować wodę i udostępniać ją roślinom. Warstwie tej stawia się wymagania dotyczące stabilności utrzymywania odpowiedniej wartości pH, gromadzenia odpowiedniej ilości wody, prawidłowej cyrkulacji powietrza. Dokładna grubość warstwy wegetacyjnej zależy od projektowanej zieleni, i w systemie Xero Flor waha się od 5 do 10 cm. Jest to wystarczająca ilość do utrzymania potrzebnej roślinom odpowiedniej wilgotności i zapewnia ich bezproblemowy rozwój. W W systemie XERO FLOR funkcję warstwy wegetacyjnej i  retencyjnej spełnia:

  • substrat mineralny XF 200,
  • higroskopijna wełna skalna XF 107,
  • geowłóknina magazynująca GR WR 1000
XF200 SUBSTRAT MINERALNY XERO TERR

XF200 SUBSTRAT MINERALNY XERO TERR

Wykonany jest z mieszaniny skał mineralnych o odpowiednio dobranej granulacji. Grubość warstwy substratu zależy od projektowanej zieleni i w systemie XERO FLOR waha się od 5 do 10 cm. Jest to wystarczająca ilość do utrzymania odpowiedniej wilgoci potrzebnej roślinom i zapewniająca im jednocześnie bezproblemowy rozwój. Skład substratu stanowią produkty pochodzenia mineralnego z niedużym dodatkiem (max 10 % masy) składników pochodzenia organicznego. Charakteryzuje się stabilną szkieletową strukturą, odporną na mróz i promieniowanie UV. Zawartość powietrza w substracie nie przekracza przy maksymalnym nasączeniu wodą 10 %. Zawartość soli nie przekracza praktycznie wartości 1,0 g/l substratu. Substrat posiada odpowiednią zdolność gromadzenia wody na poziomie min. 15 % objętości . Wymagania techniczne co do grubości warstwy substratu na dachu ograniczają się do maksymalnego ciężaru jaki dach może przenieść.

XF107 HIGROSKOPIJNA WEŁNA SKALNA

XF107 HIGROSKOPIJNA WEŁNA SKALNA

Zamiennikiem substratu mineralnego jest higroskopijna wełna skalna wykonana z bazaltu i wapieni. Pod kątem absorpcji wody warstwa 3 cm wełny skalnej zastępuje 6 cm substratu. Higroskopijna wełna skalna jest specjalną odmianą wełny mineralnej. Nie zawiera impregnatów. Ma zapewnić jak najlepsze warunki wegetacyjne dla roślin, charakteryzuje się dużą retencją wody, jest odporna na procesy gnilne. Gwarantuje nam akumulację wody na poziomie ok. 18 l/m2. Stosowana przy budowie ekstensywnych dachów zielonych jako zamiennik substratu ze względu na swoją znikomą wagę.

GF WR1000 GEOWŁÓKNINA MAGAZYNUJĄCA

GF WR1000 GEOWŁÓKNINA MAGAZYNUJĄCA

Włóknina spełniająca funkcję warstwy podsiąkowej, magazynującej wodę. Wykonana z włókien polipropylenowych i bawełnianych, pozyskiwanych w procesach recyklingowych. Charakteryzuje się chłonnością wody na poziomie ok. 9 l/m2. Biologicznie i chemicznie neutralna w stosunku do pokryć bitumicznych i roślinności.

Przejdź do działu
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne