Maty wegetacyjne

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Maty wegetacyjne, nazywane również rozchodnikowymi, to produkty do budowy warstwy roślinnej zielonego dachu. Maty stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych nasadzeń. Zapewniają większą wytrzymałość roślin i – co najważniejsze – natychmiastowy efekt pięknego dachu. Po ułożeniu mata wegetacyjna od razu zachwyca cudownym wyglądem. W przypadku stosowanych powszechnie sadzonek na uzyskanie podobnego efektu trzeba długo czekać.

Każda mata rozchodnikowa ma w pełni wykształcony system korzeniowy, co przekłada się na zwiększoną odporność na erozję oraz uszkodzenia wynikające z niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nasze maty dojrzewają w naturalny sposób w czasie od 12 do nawet 24 miesięcy. Nie wymagają kłopotliwej pielęgnacji i dodatkowego nawadniania. Są niewrażliwe na silny wiatr czy intensywne opady deszczu. Mają dużą zdolność do samoregeneracji. W zależności od rodzaju można układać je na dachach o różnym nachyleniu – od 0° do 30° lub od 30° do 45°. Do zastosowania pod maty polecamy substrat ekstensywny stanowiący doskonałe podłoże dla rozwoju rozchodnika i innych roślin z rodziny gruboszowatych.

Producent mat rozchodnikowych

Firma XERO FLOR to uznany producent mat rozchodnikowych. Jesteśmy obecni na rynku już od ponad 25 lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przekłada się na jakość dostarczanych przez nas produktów. Nasze maty rozchodnikowe wyróżnia starannie wyselekcjonowany skład. Na ich uprawę przeznaczamy 15 ha powierzchni zakładu. Dzięki temu klient ma pewność, że kupuje sprawdzony produkt od renomowanego dostawcy. Wszystkie maty produkowane są w Polsce, co sprawia, że idealnie adaptują się do panującego w naszym kraju klimatu. Zapraszamy do skorzystania z oferty. W przypadku problemów z wyborem odpowiedniej maty służymy pomocą doświadczonych ekspertów.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne