Maty wegetacyjne

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Maty wegetacyjne, nazywane również rozchodnikowymi, to produkty do budowy warstwy roślinnej zielonego dachu. Maty stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych nasadzeń. Zapewniają większą wytrzymałość roślin i – co najważniejsze – natychmiastowy efekt pięknego dachu. Po ułożeniu mata wegetacyjna od razu zachwyca cudownym wyglądem. W przypadku stosowanych powszechnie sadzonek na uzyskanie podobnego efektu trzeba długo czekać.

Każda mata rozchodnikowa ma w pełni wykształcony system korzeniowy, co przekłada się na zwiększoną odporność na erozję oraz uszkodzenia wynikające z niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nasze maty dojrzewają w naturalny sposób w czasie od 12 do nawet 24 miesięcy. Nie wymagają kłopotliwej pielęgnacji i dodatkowego nawadniania. Są niewrażliwe na silny wiatr czy intensywne opady deszczu. Mają dużą zdolność do samoregeneracji. W zależności od rodzaju można układać je na dachach o różnym nachyleniu – od 0° do 30° lub od 30° do 45°. Do zastosowania pod maty polecamy substrat ekstensywny stanowiący doskonałe podłoże dla rozwoju rozchodnika i innych roślin z rodziny gruboszowatych.

Jak zbudowana jest mata wegetacyjna?

Maty wegetacyjne to innowacyjne systemy, które umożliwiają rozwój różnorodnych gatunków roślin na dachach, zarówno płaskich, jak i skośnych. Najważniejszym celem stosowania mat wegetacyjnych jest przede wszystkim tworzenie warstwy zieleni na powierzchniach zabudowy miejskiej, która wpływa korzystnie na środowisko naturalne oraz jakość życia mieszkańców. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje mat wegetacyjnych, dedykowane do różnych rodzajów powierzchni oraz kątów nachylenia dachów, uwzględniające najważniejsze zasady budowy zielonego dachu. Naszym klientom oferujemy: XF300 Mata Wegetacyjna Mech, Rozchodnik, Zioła oraz XF317 Mata Wegetacyjna Mech, Rozchodnik, Zioła.

Podstawą maty wegetacyjnej jest geowłóknina, która spełnia funkcję mechaniczną i utrzymuje strukturę maty. Na tej warstwie znajduje się pętelkowa mata nylonowa, która tworzy trójwymiarową sieć włókien, umożliwiającą korzeniom roślin odpowiednie zakotwiczenie i rozwój. Niezwykle istotną warstwą maty wegetacyjnej jest substrat mineralny, odpowiednio dobrany do potrzeb roślin oraz gwarantujący im dostęp do niezbędnych substancji odżywczych i wody. Dzięki temu rośliny mogą zdrowo rosnąć i rozwijać się.

Roślinność na matach wegetacyjnych może być zróżnicowana – obejmuje mech, różnokolorowe rozchodniki, sukulenty, trawy oraz zioła. Używane rośliny są odporne na różne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, susza czy intensywne opady deszczu.

Producent mat rozchodnikowych

Firma XERO FLOR to uznany producent mat rozchodnikowych. Jesteśmy obecni na rynku już od ponad 25 lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przekłada się na jakość dostarczanych przez nas produktów. Nasze maty rozchodnikowe wyróżnia starannie wyselekcjonowany skład. Na ich uprawę przeznaczamy 15 ha powierzchni zakładu. Dzięki temu klient ma pewność, że kupuje sprawdzony produkt od renomowanego dostawcy. Wszystkie maty produkowane są w Polsce, co sprawia, że idealnie adaptują się do panującego w naszym kraju klimatu. Zapraszamy do skorzystania z oferty. W przypadku problemów z wyborem odpowiedniej maty służymy pomocą doświadczonych ekspertów.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne