Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

O trawnikach i technologii zielonych dachów

Zielono niebieska infrastruktura

Zielono niebieska infrastruktura

Informacje o działaniach poszczególnych miast i gmin w Polsce, inwestujących w niebiesko zieloną infrastrukturę w ramach adaptacji do zmian klimatu, pojawiają się coraz częściej.

Wszelkie działania sprzyjające bioróżnorodności naszych miast przyczyniają się bowiem do poprawy jakości powietrza, odprowadzania toksyn, ochładzania zabetonowanych przestrzeni, co znacznie przekłada się na jakość życia mieszkańców.

XERO FLOR wyróżniona w prestiżowym rankingu „Diamenty Forbesa”

XERO FLOR wyróżniona w prestiżowym rankingu „Diamenty Forbesa”

Z wielką dumą i satysfakcją informujemy, że po raz kolejny znaleźliśmy się wśród laureatów prestiżowego grona „Diamentów Forbesa” w edycji roku 2023. Jest to dla nas duże wyróżnienie i jednocześnie potwierdzenie, że nasze działania i zaangażowanie w branży producentów ekstensywnych dachów zielonych zostało zauważone i docenione.

Po ponad 25 latach działalności firmy, ponad 30 latach doświadczenia w branży oraz sukcesywnym budowaniu marki Xero Flor w Polsce, jesteśmy dumni z osiągnięcia tak prestiżowego wyróżnienia, które jest dla nas motywacją do dalszych działań.

25 lat XERO FLOR

25 lat XERO FLOR

To już 25 lat minęło odkąd rozpoczęliśmy produkcję pierwszych trawników rolowanych i mat rozchodnikowych w Polsce! Chociaż początek marki Xero Flor sięga roku 1972 w Niemczech - wtedy to powstał pierwszy dach zielony na zamówienie NATO. Do tej historii będziemy jeszcze wracać, ponieważ jest także naszą historią.

Jak kosić trawnik z rolki?

Jak kosić trawnik z rolki?

Ułożenie trawnika rolowanego to dopiero pierwszy krok do tego, żeby móc się cieszyć na co dzień piękną zielenią w swoim ogrodzie. Zastosowanie do stworzenia trawnika trawy z rolki przynosi bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim umożliwia znaczne przyspieszenie prac nad stworzeniem ogrodu i niemal błyskawiczne osiągnięcie zamierzonego efektu, czyli pięknego, gęstego i zielonego trawnika.

Zielone dachy w przestrzeni publicznej polskich miast

Zielone dachy w przestrzeni publicznej polskich miast

Systemy zielonych dachów przez wiele osób są postrzegane wyłącznie jako element, którego zastosowanie ma na celu poprawę estetyki miast oraz wykończenia budynków. Tymczasem jest to tylko jedna z wielu korzyści, płynących z zazieleniania dachów. Poza zwiększaniem estetyki  przestrzeni, systemy zielonych dachów przynoszą także korzyści ekologiczne, społeczne, techniczne, a nawet ekonomiczne.

Fakty i mity na temat trawników z rolki

Fakty i mity na temat trawników z rolki

Trawniki rolowane już od lat cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością wśród właścicieli ogrodów. Powodem ich stale rosnącej popularności jest przede wszystkim możliwość osiągnięcia zamierzonego efektu, czyli pięknego, gęstego i zielonego trawnika w bardzo krótkim czasie.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne