Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

O trawnikach i technologii zielonych dachów

Rola warstwy drenażowej w systemach zielonych dachów

Rola warstwy drenażowej w systemach zielonych dachów

Każdy system zielonego dachu składa się z kilku warstw, które mają za zadanie zapewnienie zastosowanej roślinności odpowiednich warunków do rozwoju oraz ochronę struktury dachu, przed ściskaniem i przenikaniem systemu korzeniowego roślin. W każdym zielonym dachu istnieją przynajmniej 4 warstwy: warstwa izolacyjna, warstwa drenażowa, warstwa wegetacyjna oraz warstwa roślinna.

W czym trawnik z rolki jest lepszy od tradycyjnego?

W czym trawnik z rolki jest lepszy od tradycyjnego?

Zakładając trawnik w przydomowym ogrodzie ma się dwie możliwości: albo można zastosować w nim trawę z siewu, albo trawę z rolki. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu tłumaczymy, dlaczego i kiedy trawa z rolki może być lepszym rozwiązaniem, jakie są jej największe zalety i dlaczego w ostatnich latach decyduje się na nią tak wiele osób.

Ile waży zielony dach?

Ile waży zielony dach?

Systemy zielonych dachów są coraz częściej wybierane przez klientów, którzy chcieliby choć trochę zwiększyć ilość zieleni w swoim otoczeniu. W zależności od rodzaju budynku i rodzaju zadaszenia można się zdecydować na jeden z dwóch systemów: intensywny lub ekstensywny. Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu wyłącznie ekstensywnych systemów zielonych dachów, które są dużo bardziej uniwersalne i ze względu na znacznie mniejszy ciężar można je bez przeszkód zastosować w różnym budownictwie.

Jaki nawóz wybrać do trawnika rolowanego?

Jaki nawóz wybrać do trawnika rolowanego?

Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Obecnie większość osób, żeby sobie ułatwić i przyspieszyć zakładanie trawnika, decyduje się na zakup trawy w rolkach. Dzięki temu można mieć efektownie wyglądający trawnik od razu po ułożeniu, a dodatkowo już po około 2-3 tygodniach, czyli jego ukorzenieniu się, można już z niego także w pełni korzystać.

Jak stworzyć trawnik w paski?

Jak stworzyć trawnik w paski?

Trawniki, na których są widoczne regularne wzory są bardzo często zakładane np. na wyspach brytyjskich. W Polsce na taką formę trawników decyduje się raczej niewiele osób, a szkoda. Trawniki w pasy są bardzo efektowne i sprawiają, że większy trawnik prezentuje się naprawdę doskonale. Wiele osób myśli, że stworzenie takiego trawnika musi być bardzo trudne, ale wcale tak nie jest. W dzisiejszym wpisie na blogu Xero Flor dokładniej opisujemy, co trzeba zrobić, żeby mieć piękny trawnik w pasy.

Jak przygotować trawnik z rolki do zimy?

Jak przygotować trawnik z rolki do zimy?

Zielona murawa na posesji cieszy oczy wiosną, latem i jesienią. Gdy nastają chłodniejsze temperatury, a okres wegetacyjny się kończy, konieczne jest przygotowanie trawy do odpoczynku. Dowiedz się, o jakich czynnościach musisz pamiętać jesienią, by wiosną trawnik z rolki odrodził się na nowo.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne