Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

O trawnikach i technologii zielonych dachów

Podlewanie i nawożenie dachów zielonych

Podlewanie i nawożenie dachów zielonych

Zielone dachy zwane również dachami odwróconymi mają wiele zaprzeczalnych zalet. Pozwalają cieszyć się większa ilością zielonych przestrzeni w miastach, wpływają pozytywnie na mikroklimat wchłaniając zanieczyszczenia i gromadząc wodę opadową.  Co również istotne wpływają pozytywnie na całą konstrukcję dachu – poprawiają jego izolację termiczną i akustyczną.

Trawnik z rolki krok po kroku

Trawnik z rolki krok po kroku

Piękny, zielony trawnik to marzenie każdego posiadacza ogrodu. Idealny trawnik można spróbować wyhodować samodzielnie, wysiewając nasiona. Jednakże dużo prostszą metodą jest zakup trawnika z rolki. Dzięki temu, w krótkim czasie można osiągnąć bardzo satysfakcjonujący efekt. W praktyce trawnik z rolki można zakładać od marca do października.

Trawnik dla niecierpliwych

Trawnik dla niecierpliwych

Posiadanie idealnego, komponującego się z resztą ogrodu trawnika nie jest łatwe. Upalne lato, wysokie temperatury lub wręcz przeciwnie przedłużający się okres chłodu i niesprzyjającej pogody utrudnia uprawianie idealnej trawy. Czasem również rzeźba terenu staje na przeszkodzie posiadania pięknego trawnika. Rozwiązaniem tych problemów jest trawnik z rolki. Oprócz dużego ułatwienia w hodowli znaczenie ma również fakt, że idealny efekt uzyskamy w bardzo szybkim tempie.

Czy zielone dachy są bezpieczne?

Czy zielone dachy są bezpieczne?

Przepiękne dachy z naturalną zielenią cieszą się coraz większą popularnością. Zalet takiego typu dachu jest całkiem sporo. Przede wszystkim pozwala on odzyskać powierzchnie biologicznie czynną, utraconą w wyniku wybudowania domu, zapewni dodatkową przestrzeń rekreacyjną, wytwarza tlen, reguluje wilgotność powietrza, poprawia izolacyjność akustyczną dachu i chroni jego warstwy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jednakże, mimo to wiele osób zastanawia się czy użycie takiej konstrukcji dachowej jest bezpieczne. Okazuje się, że jeśli wybierzemy odpowiedni system, nie musimy o nic się martwić.

Mieszanka traw: jaką wybrać?

Mieszanka traw: jaką wybrać?

Producenci trawników w rolce uprawiają swoją trawę z przeznaczeniem na trawniki użytkowane w rozmaitych warunkach. Nic dziwnego, inne potrzeby będzie miał trawnik na zboczu nasypu przy autostradzie, inne sportowa murawa lub przedszkolny plac zabaw, jeszcze zaś inne – reprezentacyjny trawnik przed rezydencją dobrze sytuowanej osoby.

Dachy zielone – powrót do natury

Dachy zielone – powrót do natury

O zaletach zielonych dachów powiedziane zostało już wiele. Idea krycia powierzchni dachowych roślinnością nie jest nowa i od wieków znajduje powszechne zastosowanie, szczególnie w surowych warunkach skandynawskich (m.in. Wyspy Owcze, Szwecja, Dania, Norwegia). Pomysł ten, jako cechujący się przemożnym wpływem na otoczenie, został zaadaptowany i obecnie jest coraz częściej wykorzystywany w budownictwie miejskim jako panaceum na bolączki aglomeracji: zanieczyszczenie powietrza, tworzenie się wysp ciepła czy brak terenów zielonych.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne