Drenaże

Xero flor - trawniki i dachy zielone

W ofercie posiadamy wytłaczane maty kubełkowe i trójwymiarowe maty pętelkowe przeznaczone do budowy warstwy drenażowej zielonego dachu. Maty zbudowane są z lekkich i elastycznych tworzyw sztucznych – nylonu i polietylenu. To produkty bardzo wytrzymałe i proste w instalacji. Charakteryzują się odpornością na ściskanie, rozciąganie, wilgoć, promieniowanie UV, niskie temperatury, przerastanie korzeni oraz rozwój mikroorganizmów obecnych w glebie. W połączeniu z geowłókniną zapewniają szybkie i skuteczne odprowadzanie nadmiaru wody z powierzchni dachu.

Jaką funkcję pełni drenaż?

Warstwa drenażowa jest istotnym elementem w całej konstrukcji dachu zielonego. Poza odprowadzaniem nadmiaru wody do spustów dachowych odpowiada również za poprawę izolacji dachu oraz wentylację korzeni roślin. Drenaż wspomaga działanie termo- i hydroizolacji, zabezpieczając pokrycie zarówno przed wilgocią, jak i przerastaniem korzeni organizmów żywych wykorzystanych w warstwie roślinnej.

Jak wybrać odpowiedni drenaż?

Wybór rozmiaru warstwy drenażowej uzależniony jest od kilku czynników. Niezwykle istotny jest kąt nachylenia dachu. Warstwa ta jest konieczna przy dachach płaskich do 5o, a także dużych powierzchniach, gdzie mogą pojawić się zastoiny wody. Ewentualne błędy przy wyborze mogą prowadzić do gromadzenia się znacznych ilości wody, a co za tym idzie, powstawania kałuży na dachu. To z kolei może oznaczać obumieranie roślin i związane z tym nieprzyjemne zapachy wywoływane przez procesy gnilne. Przed zakupem mat warto więc skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w doborze odpowiedniego produktu.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne