Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone
Jakie są rodzaje zielonych dachów?

Jakie są rodzaje zielonych dachów?

Termin zielony dach to dosłowne tłumaczenie angielskiego pojęcia green roof. To powierzchnia porośnięta roślinnością, znajdująca się na stropie obiektu budowlanego. Roślinność może być zastosowana na całej powierzchni dachowej lub tylko na wybranej jej części. Zielone dachy klasyfikuje się ze względu na warstwę izolacji termicznej, rodzaj zastosowanej zieleni, stopień nachylenia oraz metodę adaptacyjną.

Przyjaciel Trawnik

Przyjaciel Trawnik

Piękny trawnik jest marzeniem każdej osoby posiadającej swój ogród. Większości z nas wydaje się jednak, że gęsta, zielona trawa wokół domu dodaje mu tyko walorów estetycznych. To jednak nieprawda. Jeśli zastanowimy się nad tym głębiej, dostrzeżemy, że trawniki wnoszą w nasze życia o wiele więcej.

Mech na trawniku. Problem ogrodników

Mech na trawniku. Problem ogrodników

Mech, który widujemy w lesie, wygląda bardzo uroczo. Jednak ten, który uporczywie atakuje trawnik w wypielęgnowanym ogrodzie, może spędzać sen z powiek. Mech na trawniku wygląda nieestetycznie i sprawia wrażenie, jakby o trawnik nikt nie dbał. Zwalczenie mchu potrafi przysporzyć ogrodnikom kolejnych siwych włosów. Podpowiemy, jak robić to skutecznie.

Trawnik z rolki. Dlaczego warto?

Trawnik z rolki. Dlaczego warto?

Trawniki z rolki zyskują sobie z roku na rok coraz więcej fanów. Sceptycy jednak uważają, że trawa „na już” to fanaberia, a tradycyjne wysianie trawnika jest o wiele bardziej ekonomiczne. Rzeczywiście, siew jest tańszym rozwiązaniem. Jednak absolutnie nie można powiedzieć o trawie z rolki, że jest tylko fanaberią. Ma ona co najmniej kilka zalet, które sprawiły, że jest na nią taki popyt!

Popularne choroby trawników

Popularne choroby trawników

Większość trawników, zarówno tych zwyczajnych, jak i z rolki, nie ma skłonności do chorób. Jeśli tylko właściciel pamięta o regularnej pielęgnacji, przeciętny trawnik jest bardzo odporny na działanie mikroorganizmów. Zdarza się jednak, że danego roku warunki atmosferyczne są wyjątkowo niekorzystne i z trawnikiem zaczyna się dziać coś niedobrego. Najlepszym pomysłem jest wezwanie fachowca, który szybko oceni, co dolega naszej zieleni i jak pozbyć się kłopotu. Warto jednak poznać kilka popularnych chorób, które dopadają trawniki.

Rośliny na dachu zielonym. Nasadzenia czy gotowe maty rozchodnikowe?

Rośliny na dachu zielonym. Nasadzenia czy gotowe maty rozchodnikowe?

Zielone dachy mają wiele zalet. Nie tylko łagodzą mikroklimat miejski i minimalizują ilość deszczówki odprowadzanej do kanalizacji, ale też ochraniają prawdziwy dach przed działaniem wysokich temperatur i uszkodzeniami spowodowanymi silnymi wiatrami czy gradobiciami. Zielone dachy jednak przede wszystkim wyglądają  pięknie i cieszą oczy zwłaszcza w szarej przestrzeni miejskiej. Dach zazielenić można na dwa sposoby.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...