Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

O trawnikach i technologii zielonych dachów

plakat webinar dachy płaskie

Webinar: Dachy płaskie elementem zrównoważonego rozwoju miast

Już 27.10.2022 roku o godz. 9.00 odbędzie się webinar dotyczący błękitno-zielonej infrastruktury dla miast
i obszarów zurbanizowanych. Zachęcamy do rejestracji
i udziału w wydarzeniu.

dach domu

Co rozumieć pod pojęciem infrastruktury zielono-niebieskiej?

Nieustający rozwój systemów miejskich, a co za tym idzie, powstawanie nowych budynków z betonu i żelbetu rodzi problemy związane z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, występowaniem wysp ciepła oraz niedoborem wody. Firmy i instytucje odpowiedzialne za zarządzanie miastem muszą szukać efektywnych rozwiązań, pozwalających radzić sobie z tym kłopotami. Jednym z nich jest budowa obiektów infrastruktury zielono-niebieskiej. Co kryje się pod tym pojęciem? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Konstrukcja - warstwy zielonego dachu

Konstrukcja - warstwy zielonego dachu

Zielony dach cieszy się największym zainteresowaniem głównie w miastach, gdzie tereny zielone są zdecydowanie deficytowe. Dziś buduje się je już nie tylko na budynkach biurowych, ale i mieszkalnych – jednorodzinnych. Dach zielony składa się z trzech podstawowych warstw, które są od siebie zależne. Poprawne ich wykonanie gwarantuje bezpieczeństwo, funkcjonalność i atrakcyjny wygląd.

Zielony dach a bezpieczeństwo

Zielony dach a bezpieczeństwo

Dachy z naturalną zielenią są dziś prawdziwym hitem, choć poza granicami naszego kraju, były znane już dużo wcześniej. Motywacją do inwestycji w zielony dach są jego zalety: wytwarza tlen, poprawia izolację akustyczną dachu, reguluje poziom wilgotności powietrza i chroni warstwy dachu przed szkodliwymi promieniami UV. Poza tym jest świetnym sposobem na odzyskanie powierzchni biologicznie czynnej. Mimo to niektórzy jednak zastanawiają się, czy rozwiązanie to jest bezpieczne. Na szczęście wybierając odpowiedni system, nie ma się czym martwić.

Najważniejsze zalety trawników

Najważniejsze zalety trawników

Trawnik stanowi największą część ogrodu. Kiedy mówimy o jego zaletach, zwykle w pierwszej chwili na myśl przychodzą nam walory estetyczne. Jednak nie zapominajmy, że w rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Oto i one:

Czy dach zielony jest bezobsługowy?

Czy dach zielony jest bezobsługowy?

Zalet z posiadania ekstensywnego dachu zielonego jest cała paleta, do najważniejszych z nich zaliczmy ochronę hydroizolacji dachu przed działaniem niskich i wysokich temperatur, ochronę przed działaniem promieni UV, czystsze powietrze i wiele innych, o których przeczytasz tutaj: www.xeroflor.pl/zielone-dachy.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne