Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Wełna skalna to jeden z materiałów, które są wykorzystywane do budowy warstwy retencyjno-drenażowej w ekstensywnych systemach dachów zielonych. Ta specjalna odmiana wełny mineralnej jest znakomitym podłożem do rozwoju roślin. Aby jednak materiał ten spełniał swoją funkcję, musi wyróżniać się odpowiednimi właściwościami. Jedną z nich jest higroskopijność. Co to znaczy, że wełna jest higroskopijna? Zachęcamy do lektury dalszej części wpisu.
Budowa zielonego dachu to niezwykle korzystne rozwiązanie. Poza poprawą estetyki w najbliżej okolicy konstrukcja te pełni również inne, dużo ważniejsze funkcje. Mowa tu m.in. o gromadzeniu wody opadowej, obniżeniu temperatury otoczenia czy redukcji hałasu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, czy zielone dachy przyczyniają się także do redukcji zanieczyszczeń i mogą być skuteczną bronią w walce ze smogiem. Zapraszamy do lektury.
Właściwe zaprojektowanie zielonego dachu to klucz do prawidłowej realizacji prac budowlanych oraz braku problemów z eksploatacją pokrycia w przyszłości. Prace projektowe powinny uwzględniać obciążenia, odprowadzanie i retencję wody oraz pozostałe przesłanki mogące mieć wpływ na konstrukcję budynku. W dzisiejszym artykule przedstawimy 3 najważniejsze czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę podczas przygotowywania projektu zielonego dachu. Zapraszamy do lektury.
Budowa zielonego dachu to skuteczny sposób na poprawę jakości powietrza, obniżenie temperatury wewnątrz przestrzeni miejskich, redukcję hałasu ulicznego oraz zwiększenie estetyki wokół betonowych budynków. Przy okazji jest to również doskonałe podłoże do gromadzenia i filtrowania deszczówki. W jaki sposób obecna na pokryciu roślinność radzi sobie z wodą opadową? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszej części naszego artykułu.
Trawa w rolce to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego wysiewu. Naturalny wygląd, łatwość założenia i pielęgnacji oraz natychmiastowy efekt pięknej roślinności – wszystko to sprawia, że trawniki rolowane stale zyskują nowych zwolenników. Stosuje się je zarówno w prywatnych ogrodach, jak i na boiskach sportowych. Czy w obu tych miejscach trawa jest taka sama? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.
Substrat to wyselekcjonowana mieszanka materiałów pochodzenia mineralnego z dodatkiem składników organicznych o starannie dobranej granulacji. Wykonuje się z niego warstwę wegetacyjną zielonego dachu. Głównym zadaniem mieszanki jest magazynowanie wody niezbędnej do właściwego wzrostu warstwy roślinnej. Jakie substraty stosowane są na dachach zielonych? O tym w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.
Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.
Zapisz się do newslettera
Masz pytania?
zadzwoń do nas
tel. +48 68 376 60 65
lub |
zostaw swój numer
Oddzwonimy najszybciej jak to będzie możliwe