Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

O trawnikach i technologii zielonych dachów

Czy dach zielony jest bezobsługowy?

Czy dach zielony jest bezobsługowy?

Zalet z posiadania ekstensywnego dachu zielonego jest cała paleta, do najważniejszych z nich zaliczmy ochronę hydroizolacji dachu przed działaniem niskich i wysokich temperatur, ochronę przed działaniem promieni UV, czystsze powietrze i wiele innych, o których przeczytasz tutaj: www.xeroflor.pl/zielone-dachy.

Powierzchnia biologicznie czynna – czym jest i jak ją obliczyć?

Powierzchnia biologicznie czynna – czym jest i jak ją obliczyć?

Powierzchnia biologicznie czynna ściśle wiąże się z inwestycjami budowlanymi. Więcej na ten temat mówi się w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest i jak ją obliczyć. Informujemy też o procencie zabudowy działki, jaki powinien być przeznaczony pod wspomniany teren.

Retencja wód opadowych na dachach budynków

Retencja wód opadowych na dachach budynków

Problem retencji wód opadowych jest coraz częściej pojawiającym się problem wśród architektów, projektantów i wykonawców budynków. Zauważa się go na etapie projektowania, w przypadku braku możliwości lub zgody organów nadzorczych na wpięcie się do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub przeciwburzowej. Zmieniające się przepisy prawne w kwestii retencji wód opadowych i odzyskiwania powierzchni biologicznie czynnej stanowią dziś wyzwanie dla projektantów i inwestorów. Szczególnie przy budownictwie wielkopowierzchniowym i wielorodzinnym.

Zielono niebieska infrastruktura

Zielono niebieska infrastruktura

Informacje o działaniach poszczególnych miast i gmin w Polsce, inwestujących w niebiesko zieloną infrastrukturę w ramach adaptacji do zmian klimatu, pojawiają się coraz częściej.

Wszelkie działania sprzyjające bioróżnorodności naszych miast przyczyniają się bowiem do poprawy jakości powietrza, odprowadzania toksyn, ochładzania zabetonowanych przestrzeni, co znacznie przekłada się na jakość życia mieszkańców.

XERO FLOR wyróżniona w prestiżowym rankingu „Diamenty Forbesa”

XERO FLOR wyróżniona w prestiżowym rankingu „Diamenty Forbesa”

Z wielką dumą i satysfakcją informujemy, że znaleźliśmy się wśród laureatów prestiżowego grona „Diamentów Forbesa” 2022. Jest to dla nas potwierdzenie znalezienia się w gronie najlepszych firm w Polsce.

„Diamenty Forbesa” to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Nasze wyniki finansowe za lata 2016 – 2020, historia i wiarygodność płatnicza, czy brak negatywnych zdarzeń prawnych były kluczowymi kryteriami ocenionymi przez redakcję magazynu Forbes Polska na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy.

25 lat XERO FLOR

25 lat XERO FLOR

To już 25 lat minęło odkąd rozpoczęliśmy produkcję pierwszych trawników rolowanych i mat rozchodnikowych w Polsce! Chociaż początek marki Xero Flor sięga roku 1972 w Niemczech - wtedy to powstał pierwszy dach zielony na zamówienie NATO. Do tej historii będziemy jeszcze wracać, ponieważ jest także naszą historią.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...