Dach retencyjny to sposób gromadzenia wody opadowej. Jego głównym zadaniem jest opóźnienie spływu deszczówki z pokrycia dachowego, a co za tym idzie, zapobieganie przeciążaniu publicznych sieci kanalizacyjnych. W obecnych czasach zauważalnych gołym okiem zmian klimatycznych i coraz częstszego występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych dachy retencyjne spotykane są w wielu miejscach na całym świecie. Także w Polsce rozwiązanie to zdobywa rosnącą grupę sympatyków.

Dach retencyjny – sposób na walkę z miejskimi wyspami ciepła

Miejska wyspa ciepła to zjawisko meteorologiczne polegające na występowaniu wyższej temperatury powietrza w centrum dużych miast, a niższej na ich obrzeżach. Do głównych przyczyn tego zjawiska należy stała rozbudowa systemów miejskich oraz brak wystarczającej ilości terenów zielonych. Betonowe konstrukcje stanowiące główny element infrastruktury miejskiej kumulują ogromne ilości ciepła, nagrzewając powietrze w najbliższym otoczeniu. Zarówno sam beton, jak i cegła oraz asfalt to materiały, które gromadzą o wiele więcej promieni słonecznych, niż odbijają. Ma to decydujący wpływ na powstawanie miejskich wysp ciepła. Nie bez znaczenia jest również działalność człowieka. Ogrzewanie budynków paliwami kopalnymi, emisja spalin i gazów przez pojazdy mechaniczne, fabryki oraz zakłady produkcyjne – wszystko to wpływa na ocieplenie klimatu w miastach.

Z wyspami ciepła można skutecznie walczyć. Jednym z najlepszych sposobów na obniżenie temperatury w centrach miejskich aglomeracji jest budowa systemu retencyjnego. Maty wegetacyjne nie tylko magazynują wodę, spowalniając jej odpływ, ale także skutecznie ją odparowują, co przekłada się na spadek temperatury powietrza w najbliższej okolicy.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne