Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

O trawnikach i technologii zielonych dachów

Klasyfikacja substratów stosowanych na dachach zielonych

Klasyfikacja substratów stosowanych na dachach zielonych

Substrat to wyselekcjonowana mieszanka materiałów pochodzenia mineralnego z dodatkiem składników organicznych o starannie dobranej granulacji. Wykonuje się z niego warstwę wegetacyjną zielonego dachu. Głównym zadaniem mieszanki jest magazynowanie wody niezbędnej do właściwego wzrostu warstwy roślinnej. Jakie substraty stosowane są na dachach zielonych? O tym w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

rośliny na macie

Kiedy mata rozchodnikowa stanowi dobrą alternatywę dla trawnika?

Maty rozchodnikowe to nowoczesne produkty stosowane podczas tworzenia warstwy roślinnej zielonego dachu. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego wysiewu traw i innych roślin stanowiących podstawę elementów infrastruktury zielono-niebieskiej. Poza dachami maty stosuje się także na rondach, trawnikach wokół obiektów publicznych, w pobliżu torowisk tramwajowych oraz przy zielonych pasach drogowych. Kiedy rozchodniki sprawdzają się lepiej niż klasyczny trawnik? Zapraszamy do lektury.

roślina

Czy zielone dachy nie są narażone na szkodniki?

Z uwagi na rozrost systemów miejskich i postępującą wciąż urbanizację na całym świecie obserwowane są problemy z niewystarczającą ilością terenów zielonych. Rozwiązaniem części tych kłopotów jest inwestycja w nowoczesne konstrukcje, nazywane zielonymi dachami. Te niestandardowe pokrycia gromadzą wodę opadową, oczyszczają powietrze ze szkodliwych gazów oraz przyczyniają się do obniżenia temperatury w najbliższym otoczeniu. Czy zielone dachy są bezpieczne? Czy nie atakują je szkodniki? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

trawa z rolki

Jak układać trawnik z rolki na terenie o nierównej nawierzchni?

Trawnik z rolki to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego wysiewu. Ułożenie przygotowanej wcześniej trawy to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na zabawę z nasionami. Rolowany trawnik daje błyskawiczny efekt pięknego, zadbanego ogrodu. Jest to niewątpliwie jego największa zaleta. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak układać trawnik z rolki na terenie o nierównej nawierzchni. Zachęcamy do lektury.

plakat webinar dachy płaskie

Webinar: Dachy płaskie elementem zrównoważonego rozwoju miast

Już 27.10.2022 roku o godz. 9.00 odbędzie się webinar dotyczący błękitno-zielonej infrastruktury dla miast
i obszarów zurbanizowanych. Zachęcamy do rejestracji
i udziału w wydarzeniu.

dach domu

Co rozumieć pod pojęciem infrastruktury zielono-niebieskiej?

Nieustający rozwój systemów miejskich, a co za tym idzie, powstawanie nowych budynków z betonu i żelbetu rodzi problemy związane z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, występowaniem wysp ciepła oraz niedoborem wody. Firmy i instytucje odpowiedzialne za zarządzanie miastem muszą szukać efektywnych rozwiązań, pozwalających radzić sobie z tym kłopotami. Jednym z nich jest budowa obiektów infrastruktury zielono-niebieskiej. Co kryje się pod tym pojęciem? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne