Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

O trawnikach i technologii zielonych dachów

Po co właściwie kupuje się trawę w rolkach?

Po co właściwie kupuje się trawę w rolkach?

Wiele osób zastanawia się, jaka jest idea kupowania trawnika w rolkach. Przecież trawnik można wysiać w bardzo prosty sposób, bez zbędnych „dużych” zakupów i skomplikowanego rozkładania rolek. Jednak trawa w rolkach jest bardzo chętnie kupowana zarówno przez osoby prywatne jak i różnego rodzaju instytucje, gdyż posiada co najmniej kilka bardzo ważnych zalet.

Zielone dachy: warstwy

Zielone dachy: warstwy

Dach pokryty roślinnością jest niewątpliwą ozdobą budynku. Tak zwane zielone dachy coraz częściej można spotkać nie tylko na budynkach biurowych, ale także na zwykłych domach jednorodzinnych. Niewiele osób wie o tym, ze struktura takiego dachu to tak naprawdę trzy podstawowe warstwy, zależne od siebie. Dzięki nim dach funkcjonuje prawidłowo i jest bezpieczny dla osób przebywających w budynku. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Targi Budma 2018

Targi Budma 2018

W dniach 30.01.-02.02.2018 w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma. Targi przeznaczone są dla handlowców, architektów, wykonawców oraz inwestorów z branży budowlanej. Co roku odwiedza je ponad 40 tysięcy osób. Wśród grona profesjonalistów na Targach pojawiła się także firma Xero Flor, oferująca między innymi zielone dachy.

Do jakiej elewacji pasuje zielony dach?

Do jakiej elewacji pasuje zielony dach?

Popularność dachów z przepiękną roślinnością stale wzrasta. I nic w tym dziwnego. Wytłumiają hałas, łagodzą miejski klimat, izolują dachy, ale przede wszystkim pięknie wyglądają. Osoby marzące o własnym zielonym dachu często zastanawiają się, czy będzie on pasował do ich nowo budowanego domu. Architekci są zgodni w tej kwestii: nowoczesne dachy z zielenią pasują wszędzie!

Trawnik z rolki czy z wysiewu – jaki wybrać?

Trawnik z rolki czy z wysiewu – jaki wybrać?

Pierwsze trawniki powstały prawdopodobnie w Indiach w XVII wieku. Trawę siano tam celowo – miała stanowić zielone otoczenie budynku, a jednoczenie go nie zasłaniać. Aby zachować jej idealne proporcje i długość, kilkadziesiąt kobiet codziennie przycinała źdźbła narzędziami podobnymi do nożyczek. Współcześnie trawa nadal stanowi piękne tło dla zabudowań, a oprócz tego jest miejscem wypoczynku dla całej rodziny.

Jak przygotować glebę pod trawnik z rolki

Jak przygotować glebę pod trawnik z rolki

Jeżeli decydujemy się na założenie trawnika tradycyjną metodą, czyli wysiewu musimy czekać około czterech tygodni, aby się zazielenił. Nim będzie można z niego intensywnie korzystać, np. grać na nim w piłkę, mogą minąć trzy, a nawet cztery miesiące. Świetną alternatywą dla trawnika z wysiew jest trawnik z rolki. Decydując się na murawę z rolki efekt pięknej zieleni jest natychmiastowy.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne