Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Trawnik z rolki - inwestycja długoterminowa?

Klimat panujący w naszym kraju jest zmienny i nie zawsze nas rozpieszcza. Nic więc dziwnego, że w czasie ulotnych chwil dobrej pogody, chcemy korzystać ze słońca i świeżego powietrza, jak najwięcej. Miejscem, które doskonale się do tego nadaje, jest przydomowy ogród z zadbanym i bujnym trawnikiem. Właśnie dlatego z roku na rok rośnie liczba osób, które korzystają z innowacyjnej propozycji, jaką jest trawnik z rolki. Jednak, czy taka opcja się opłaca? I czy jest to inwestycja, która będzie procentowała przez długi czas? Omawiamy tę kwestię w naszym artykule.

Decydujące czynniki

Trawnik z rolki proponowany przez naszą firmę to z całą pewnością inwestycja na lata. Jednak o tym, czy doskonałymi efektami naprawdę będziemy cieszyć się długo, decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście starannie zaplanowana pielęgnacja, na którą składa się m.in. odpowiednie nawożenie, koszenie, regularne nawadnianie, czy oczyszczanie z niepotrzebnych zanieczyszczeń, nawet tych naturalnych, takich jak liście. Warto również pamiętać, że trawnik z rolki potrzebuje naszego wsparcia już od samego początku. O tym, czy będzie pięknie prezentował się przez kolejne lata, decyduje bowiem staranne przygotowanie podłoża i zapewnienie mu optymalnych warunków do rozwoju. “Montaż” trawnika z rolki nie polega jedynie na jego rozwinięciu. Konieczne jest także wyrównanie podłoża, czy użyźnienie gleby, a to wszystko w krótkich odstępach czasu. Jeśli nie czują się Państwo na siłach, by wykonać takie działania samodzielnie, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Ich praktyczne rady i konkretna pomoc stanowią gwarancję sukcesu w ogrodzie. 

Trawnik z rolki - czy to dobra inwestycja?

Wiele osób zastanawia się: czy wybór takiego trawnika naprawdę ma sens? Odpowiedzią na to pytanie mogą być opinie setek zadowolonych klientów, którzy zgodnie twierdzą, że trawnik z rolki to strzał w dziesiątkę! Dodatkowo cena, jaką płacimy to inwestycja, która będzie procentować przez lata, a jakość, którą zyskujemy, nie ma sobie równych. 

Jakie zalety posiada to coraz popularniejsze rozwiązanie? Przede wszystkim wysokiej jakości trawnik z rolki jest w dużej mierze odporny na działanie szkodników, czy chorób, które mogą powodować żółknięcie, a nawet obumieranie źdźbeł. Ten innowacyjny produkt prezentuje się doskonale także mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak brak wody lub przeciwnie - jej nadmiar. A co wtedy, gdy wychowujemy dzieci lub posiadamy zwierzęta domowe? Okazuje się, że trawnik w rolce to propozycja doskonale dopasowana do naszych potrzeb. Dzięki odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także niezwykłej zdolności do regeneracji możemy wciąż cieszyć się bujną i zieloną trawą - i to bez długich godzin poświęconych na jej pielęgnację. 

Pisząc o tym, że trawnik z rolki to doskonała długoterminowa inwestycja, musimy wspomnieć także o sytuacjach, gdy jest to po prostu jedyna dostępna opcja. Niekiedy gleba w naszym ogrodzie jest tak trudna i nieprzyjazna dla roślin, że nic, co staramy się wysiać standardowym sposobem, nie przynosi wyczekiwanych plonów. Jeśli jest tak również w Twoim przypadku, nie czekaj - sprawdź naszą ofertę.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne