Trawnik z rolki - inwestycja długoterminowa?

Klimat panujący w naszym kraju jest zmienny i nie zawsze nas rozpieszcza. Nic więc dziwnego, że w czasie ulotnych chwil dobrej pogody, chcemy korzystać ze słońca i świeżego powietrza, jak najwięcej. Miejscem, które doskonale się do tego nadaje, jest przydomowy ogród z zadbanym i bujnym trawnikiem. Właśnie dlatego z roku na rok rośnie liczba osób, które korzystają z innowacyjnej propozycji, jaką jest trawnik z rolki. Jednak, czy taka opcja się opłaca? I czy jest to inwestycja, która będzie procentowała przez długi czas? Omawiamy tę kwestię w naszym artykule.

Decydujące czynniki

Trawnik z rolki proponowany przez naszą firmę to z całą pewnością inwestycja na lata. Jednak o tym, czy doskonałymi efektami naprawdę będziemy cieszyć się długo, decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście starannie zaplanowana pielęgnacja, na którą składa się m.in. odpowiednie nawożenie, koszenie, regularne nawadnianie, czy oczyszczanie z niepotrzebnych zanieczyszczeń, nawet tych naturalnych, takich jak liście. Warto również pamiętać, że trawnik z rolki potrzebuje naszego wsparcia już od samego początku. O tym, czy będzie pięknie prezentował się przez kolejne lata, decyduje bowiem staranne przygotowanie podłoża i zapewnienie mu optymalnych warunków do rozwoju. “Montaż” trawnika z rolki nie polega jedynie na jego rozwinięciu. Konieczne jest także wyrównanie podłoża, czy użyźnienie gleby, a to wszystko w krótkich odstępach czasu. Jeśli nie czują się Państwo na siłach, by wykonać takie działania samodzielnie, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Ich praktyczne rady i konkretna pomoc stanowią gwarancję sukcesu w ogrodzie. 

Trawnik z rolki - czy to dobra inwestycja?

Wiele osób zastanawia się: czy wybór takiego trawnika naprawdę ma sens? Odpowiedzią na to pytanie mogą być opinie setek zadowolonych klientów, którzy zgodnie twierdzą, że trawnik z rolki to strzał w dziesiątkę! Dodatkowo cena, jaką płacimy to inwestycja, która będzie procentować przez lata, a jakość, którą zyskujemy, nie ma sobie równych. 

Jakie zalety posiada to coraz popularniejsze rozwiązanie? Przede wszystkim wysokiej jakości trawnik z rolki jest w dużej mierze odporny na działanie szkodników, czy chorób, które mogą powodować żółknięcie, a nawet obumieranie źdźbeł. Ten innowacyjny produkt prezentuje się doskonale także mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak brak wody lub przeciwnie - jej nadmiar. A co wtedy, gdy wychowujemy dzieci lub posiadamy zwierzęta domowe? Okazuje się, że trawnik w rolce to propozycja doskonale dopasowana do naszych potrzeb. Dzięki odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także niezwykłej zdolności do regeneracji możemy wciąż cieszyć się bujną i zieloną trawą - i to bez długich godzin poświęconych na jej pielęgnację. 

Pisząc o tym, że trawnik z rolki to doskonała długoterminowa inwestycja, musimy wspomnieć także o sytuacjach, gdy jest to po prostu jedyna dostępna opcja. Niekiedy gleba w naszym ogrodzie jest tak trudna i nieprzyjazna dla roślin, że nic, co staramy się wysiać standardowym sposobem, nie przynosi wyczekiwanych plonów. Jeśli jest tak również w Twoim przypadku, nie czekaj - sprawdź naszą ofertę.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki