Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Czy trawa z rolki ukorzeni się na pochyłym terenie?

Zakładanie trawnika na pochyłych terenach może stanowić wyzwanie, ale trawa z rolki jest rozwiązaniem, które pozwala na szybkie i efektywne osiągnięcie zadowalających efektów. Kluczowe dla sukcesu jest właściwe przygotowanie gruntu i zastosowanie odpowiednich technik układania, które zapewniają stabilność trawnika i sprzyjają jego ukorzenieniu.

Trawa z rolki – idealne rozwiązanie na każdym terenie

Trawa z rolki to doskonałe rozwiązanie zarówno na płaskich, jak i pochyłych powierzchniach. XERO FLOR, jako producent trawników w rolkach i zielonych dachów, oferuje produkty o wysokiej jakości, które sprawdzą się nawet na trudnych do zagospodarowania terenach. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych technologii oraz odpowiedniej mieszanki gatunków traw, nasze trawniki z rolki są zdolne do ukorzenienia się na różnego rodzaju podłożach.

Właściwie pielęgnowane trawniki zabezpieczają glebę przed erozją oraz nadmierną utratą wilgoci. Trawnik z rolkijest już w pełni ukształtowany, a to sprawia, że jego korzenie są silne i zdolne do szybkiego ukorzenienia się na pochyłym terenie. Warto również wspomnieć, że jest bardziej odporny na chwasty niż tradycyjny trawnik wysiewany.

Porady dotyczące układania trawy z rolki na pochyłym terenie

Podczas układania trawy z rolki na pochyłym terenie warto zastosować technikę tzw. "staggered" (czyli układanie w sposób przesunięty), polegającej na układaniu kolejnych rzędów rolki w taki sposób, aby ich brzegi zachodziły na siebie, tworząc wzór przypominający cegiełki. Taka metoda sprawia, że trawnik z rolki będzie lepiej przylegać do podłoża, a tym samym szybciej się ukorzeni.

W przypadku stromych zboczy warto również zastosować dodatkowe zabezpieczenia w postaci kołków drewnianych lub szpilek do mocowania trawnika do podłoża, co pozwoli na jego stabilne zaleganie na stromym zboczu. Zastosowanie kołków i szpilek sprawi, że rozłożony trawnik rolowany nie zsunie się ze zbocza. Po przyrośnięciu, kołki należy usunąć, aby nie przeszkadzały w koszeniu trawy, można je wykorzystać przy kolejnej inwestycji. Trawnik z rolki po jego ułożeniu powinien być obficie nawodniony, co pozwoli na lepsze i szybsze zakorzenienie się do podłoża.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne