Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

O trawnikach i technologii zielonych dachów

zielone dachy na budynkach

Dachy klasy BROOF (t1) a bezpieczeństwo ogniowe

Dachy klasyfikowane jako BROOF (t1) zaliczane są do pokryć nierozprzestrzeniających ognia. Oznacza to, że projektuje się je w celu zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa pożarowego. Użyte podczas budowy materiały gwarantują odporność na szkodliwe działanie płomieni – mają wysoki poziom ochrony przeciwpożarowej. Dachy BROOF (t1) najczęściej stosowane są w miejscach o dużym ryzyku wystąpienia pożaru, np. w pobliżu lasów, parków i innych terenów zielonych.

roślina

Co rozumieć pod pojęciem higroskopijności w odniesieniu do wełny skalnej?

Wełna skalna to jeden z materiałów, które są wykorzystywane do budowy warstwy retencyjno-drenażowej w ekstensywnych systemach dachów zielonych. Ta specjalna odmiana wełny mineralnej jest znakomitym podłożem do rozwoju roślin. Aby jednak materiał ten spełniał swoją funkcję, musi wyróżniać się odpowiednimi właściwościami. Jedną z nich jest higroskopijność. Co to znaczy, że wełna jest higroskopijna? Zachęcamy do lektury dalszej części wpisu.

zielone dachy

Czy zielone dachy stanowią skuteczną pomoc w walce ze smogiem?

Budowa zielonego dachu to niezwykle korzystne rozwiązanie. Poza poprawą estetyki w najbliżej okolicy konstrukcja te pełni również inne, dużo ważniejsze funkcje. Mowa tu m.in. o gromadzeniu wody opadowej, obniżeniu temperatury otoczenia czy redukcji hałasu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, czy zielone dachy przyczyniają się także do redukcji zanieczyszczeń i mogą być skuteczną bronią w walce ze smogiem. Zapraszamy do lektury.

budowa domu

3 czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu dachu zielonego

Właściwe zaprojektowanie zielonego dachu to klucz do prawidłowej realizacji prac budowlanych oraz braku problemów z eksploatacją pokrycia w przyszłości. Prace projektowe powinny uwzględniać obciążenia, odprowadzanie i retencję wody oraz pozostałe przesłanki mogące mieć wpływ na konstrukcję budynku. W dzisiejszym artykule przedstawimy 3 najważniejsze czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę podczas przygotowywania projektu zielonego dachu. Zapraszamy do lektury.

deszcz uderzający w dach

W jaki sposób zielone dachy radzą sobie z wodą deszczową?

Budowa zielonego dachu to skuteczny sposób na poprawę jakości powietrza, obniżenie temperatury wewnątrz przestrzeni miejskich, redukcję hałasu ulicznego oraz zwiększenie estetyki wokół betonowych budynków. Przy okazji jest to również doskonałe podłoże do gromadzenia i filtrowania deszczówki. W jaki sposób obecna na pokryciu roślinność radzi sobie z wodą opadową? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszej części naszego artykułu.

Czy istnieją rożnice między trawą w rolce stosowaną w ogrodach, a tą używaną na boiskach sportowych?

Czy istnieją rożnice między trawą w rolce stosowaną w ogrodach, a tą używaną na boiskach sportowych?

Trawa w rolce to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego wysiewu. Naturalny wygląd, łatwość założenia i pielęgnacji oraz natychmiastowy efekt pięknej roślinności – wszystko to sprawia, że trawniki rolowane stale zyskują nowych zwolenników. Stosuje się je zarówno w prywatnych ogrodach, jak i na boiskach sportowych. Czy w obu tych miejscach trawa jest taka sama? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne