Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Trawnik z rolki krok po kroku

Piękny, zielony trawnik to marzenie każdego posiadacza ogrodu. Idealny trawnik można spróbować wyhodować samodzielnie, wysiewając nasiona. Jednakże dużo prostszą metodą jest zakup trawnika z rolki. Dzięki temu, w krótkim czasie można osiągnąć bardzo satysfakcjonujący efekt. W praktyce trawnik z rolki można zakładać od marca do października.

Mimo tego, iż w przypadku trawnika z siewu na efekt musimy czekać kilkanaście dni, a w przypadku rolki od razu mamy idealną murawę, proces przygotowania do ułożenia trawnika jest bardzo podobny. Jedną z zasadniczych kwestii w przypadku trawnika, jak i uprawy jakichkolwiek innych roślin jest analiza podłoża.

Badanie pH podłoża i przygotowanie przed założeniem trawnika

Ponieważ trawnik jest inwestycją na długie lata, warunki glebowe są niezwykle ważne. Niestety zbyt niskie pH ziemi może powodować wyrastanie mchu, który zaburzy konstrukcję trawnika. Zbadanie pH gleby przeprowadza się poprzez pobranie około 0,5 kg gleby z pięciu miejsc w ogrodzie. Pobrane próbki należy wysłać do lokalnej stacji chemiczno-rolniczej. Wyniki analizy pozwolą na określenie zabiegów, którym należy poddać glebę przed rozwinięciem trawnika. Jeśli jest ono zbyt niskie do podwyższenia stosuje się wapno. Jeśli zbyt wysokie ziemię nawozi się torfem lub nawozami siarczanowymi. Po wykonaniu koniecznych zabiegów, należy przygotować glebę do przyjęcia trawnika z rolki. Do tego celu trzeba ją przekopać, można to zrobić ręcznie lub za pomocą glebogryzarki. Z ziemi usuwa się chwasty, korzenie i kamienie. Gleba nie może być zbyt mocno zbita, ponieważ korzenie traw nie rozkrzewią się dostatecznie mocno.

Rozciąganie trawnika z rolki

Gotowa do rozłożenia drań powinna być zielona, zdrowa i wolna od chwastów.

Rolki układamy równo, bez naciągania, jedna obok drugiej. Następnie należy całość obficie podlać i przywałować.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne