Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Trawnik dla niecierpliwych

Posiadanie idealnego, komponującego się z resztą ogrodu trawnika nie jest łatwe. Upalne lato, wysokie temperatury lub wręcz przeciwnie przedłużający się okres chłodu i niesprzyjającej pogody utrudnia uprawianie idealnej trawy. Czasem również rzeźba terenu staje na przeszkodzie posiadania pięknego trawnika. Rozwiązaniem tych problemów jest trawnik z rolki. Oprócz dużego ułatwienia w hodowli znaczenie ma również fakt, że idealny efekt uzyskamy w bardzo szybkim tempie.

Kiedy warto zdecydować się na trawnik w rolce

Trawniki w rolce zalecane są przede wszystkim na terenach wyróżniających się znacznym nachyleniem, ponieważ na takich fragmentach przestrzeni bardzo trudno wyhodować trawnik z tradycyjnego wysiewu. Spowodowane jest to tym, iż opady deszczu mogą powodować wypłukiwanie nasion, a słońce silniej ogrzewające południową stronę wzniesienia może je wypalać. Trawniki w rolce są również polecane jeśli chcemy, aby nasze podwórko prezentowało się pięknie tuż po zniknięciu ostatnich śniegów. Darń rolowaną można zakładać praktycznie przez cały rok, wyjątkiem jest okres śniegu i mrozu. Dzięki temu możemy mieć gotowy, piękny, zielony trawnik nawet w ciągu jednego dnia!

Przygotowanie podłoża pod trawę z rolki

Przed przywiezieniem trawy należy odpowiednio przygotować podłoże. Musi być one przystosowane do tego, aby trawa mogła zostać od razu rozwinięta. Gleba, która ma zostać pokryta darnią, powinna być spulchniona i wzbogacona w składniki odżywcze, aby trawa szybko się do niej przyjęła. Ponadto plac mus zostać oczyszczony z chwastów, korzeni oraz innych zanieczyszczeń. Najważniejsze, aby podłoże było lekkie, piaszczyste i przepuszczalne

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne