Trawnik dla niecierpliwych

Posiadanie idealnego, komponującego się z resztą ogrodu trawnika nie jest łatwe. Upalne lato, wysokie temperatury lub wręcz przeciwnie przedłużający się okres chłodu i niesprzyjającej pogody utrudnia uprawianie idealnej trawy. Czasem również rzeźba terenu staje na przeszkodzie posiadania pięknego trawnika. Rozwiązaniem tych problemów jest trawnik z rolki. Oprócz dużego ułatwienia w hodowli znaczenie ma również fakt, że idealny efekt uzyskamy w bardzo szybkim tempie.

Kiedy warto zdecydować się na trawnik w rolce

Trawniki w rolce zalecane są przede wszystkim na terenach wyróżniających się znacznym nachyleniem, ponieważ na takich fragmentach przestrzeni bardzo trudno wyhodować trawnik z tradycyjnego wysiewu. Spowodowane jest to tym, iż opady deszczu mogą powodować wypłukiwanie nasion, a słońce silniej ogrzewające południową stronę wzniesienia może je wypalać. Trawniki w rolce są również polecane jeśli chcemy, aby nasze podwórko prezentowało się pięknie tuż po zniknięciu ostatnich śniegów. Darń rolowaną można zakładać praktycznie przez cały rok, wyjątkiem jest okres śniegu i mrozu. Dzięki temu możemy mieć gotowy, piękny, zielony trawnik nawet w ciągu jednego dnia!

Przygotowanie podłoża pod trawę z rolki

Przed przywiezieniem trawy należy odpowiednio przygotować podłoże. Musi być one przystosowane do tego, aby trawa mogła zostać od razu rozwinięta. Gleba, która ma zostać pokryta darnią, powinna być spulchniona i wzbogacona w składniki odżywcze, aby trawa szybko się do niej przyjęła. Ponadto plac mus zostać oczyszczony z chwastów, korzeni oraz innych zanieczyszczeń. Najważniejsze, aby podłoże było lekkie, piaszczyste i przepuszczalne

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki