Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Zalety trawników

Trawnik jest jednym z najważniejszych elementów każdego ogrodu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że oprócz walorów estetycznych, trawniki posiadają również wiele innych zalet.

Trawniki bardzo dobrze tłumią hałas, obniżając jego natężenie nawet o kilka decybeli. Ponadto trawa pochłania szkodliwe pyły oraz wiąże trujące gazy, tym samym przyczyniając się do podniesienia jakości powietrza. Dodatkowo, poprzez oddawanie do atmosfery sporych ilości pary wodnej, ma również bardzo dobry wpływ na regulację mikroklimatyczną temperatury.

Trawniki z rolki
Wskazane powyżej elementy, to tylko przykłady zalet posiadania trawnika. Jednak, żeby wyhodować piękny trawnik, potrzeba bardzo dużo czasu i pracy. Jeśli nie chcesz tracić długich godzin na samodzielne wysiewanie trawy, idealnym rozwiązaniem jest wyłożenie trawy z rolki.

Proces układania trawy rolowanej jest bardzo prosty. Jego największym atutem jest fakt, że nie musimy czekać aż nasiona wykiełkują i od razu po rozłożeniu możemy cieszyć się pięknym, trwałym, a przede wszystkim zdrowym trawnikiem.
Trawa w rolkach, oprócz oszczędności czasu, ma także inne zalety. Podczas jej produkcji wykorzystuje się bowiem wyłącznie nasiona najlepszych gatunków. Dzięki temu ułożona trawa z rolki jest nie tylko odporna na choroby i niekorzystne warunki atmosferyczne, ale także wyjątkowo pięknie się prezentuje.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne