Zalety trawników

Trawnik jest jednym z najważniejszych elementów każdego ogrodu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że oprócz walorów estetycznych, trawniki posiadają również wiele innych zalet.

Trawniki bardzo dobrze tłumią hałas, obniżając jego natężenie nawet o kilka decybeli. Ponadto trawa pochłania szkodliwe pyły oraz wiąże trujące gazy, tym samym przyczyniając się do podniesienia jakości powietrza. Dodatkowo, poprzez oddawanie do atmosfery sporych ilości pary wodnej, ma również bardzo dobry wpływ na regulację mikroklimatyczną temperatury.

Trawniki z rolki
Wskazane powyżej elementy, to tylko przykłady zalet posiadania trawnika. Jednak, żeby wyhodować piękny trawnik, potrzeba bardzo dużo czasu i pracy. Jeśli nie chcesz tracić długich godzin na samodzielne wysiewanie trawy, idealnym rozwiązaniem jest wyłożenie trawy z rolki.

Proces układania trawy rolowanej jest bardzo prosty. Jego największym atutem jest fakt, że nie musimy czekać aż nasiona wykiełkują i od razu po rozłożeniu możemy cieszyć się pięknym, trwałym, a przede wszystkim zdrowym trawnikiem.
Trawa w rolkach, oprócz oszczędności czasu, ma także inne zalety. Podczas jej produkcji wykorzystuje się bowiem wyłącznie nasiona najlepszych gatunków. Dzięki temu ułożona trawa z rolki jest nie tylko odporna na choroby i niekorzystne warunki atmosferyczne, ale także wyjątkowo pięknie się prezentuje.


Drukuj  

Artykuły powiązane

Jak kosić trawnik z rolki?

Jak kosić trawnik z rolki?

Fakty i mity na temat trawników z rolki

Fakty i mity na temat trawników z rolki