Trawniki w rolkach, a różne rodzaje terenu

Trawniki w rolkach odznaczają się łatwym i szybkim montażem. Sam sposób rozłożenia trawy rolowanej w bardzo dużym stopniu zależy od rodzaju terenu, na którym zamierzamy rozłożyć darń. Każde podłoże powinno być prawidłowo przygotowane: teren powinien być przekopany, oczyszczony mechanicznie z brył korzeniowych i innych zanieczyszczeń.

Podłożem, na którym najłatwiej rozłożyć trawę rolowaną jest teren płaski. Montując trawę na takim podłożu, powinniśmy układać poszczególne rolki obok siebie. Musimy pamiętać jednak o tym, aby podczas rozkładania nie naciągać, ani nie rzucać rolką, ponieważ trawa może ulec zniszczeniu.

Podczas rozkładania trawy z rolki na terenach bardzo stromych, trawę należy przymocować paroma kołeczkami z drewna. Ten zabieg ma na celu zapobieżenie zsuwania się trawnika do momentu jego przyrośnięcia.

Trawniki w rolce mają szeroki zakres zastosowania np. parkingi w dużych miastach czy pasy zieleni przy autostradach oraz na obiektach sportowych, takich jak boiska do piłki nożnej. W takich wypadkach poprawne ułożenie trawników rolowanych wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy, dlatego najlepszym wyjściem będzie zlecenie montażu trawy specjalistom.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki