Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Zakładanie zielonych dachów. Moda czy coś więcej?

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na założenie tarasu na dachu. Jest to specjalne pokrycie, które składa się z wielu warstw struktury. Ma ona podłoże gruntowe, co umożliwia sadzenie roślin. Całość wygląda oryginalnie i stanowi piękną dekorację domu, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Jednak zielony dach, to coś więcej niż walory estetyczne.

Zielone dachy w trosce o środowisko

W mieście coraz trudniej o przestrzeń zieloną. Zielone dachy zaliczają się do terenów zielonych, dzięki czemu zmniejszają poczucie przytłoczenia przez miejskie zabudowy.  Wpływają pozytywnie również na jakość powietrza w obrębie sąsiedztwa dachu. Pochłaniają one w ciągu roku od 10% do 20% szkodliwych pyłów i gazów unoszących się w powietrzu. Ogród na dachu obniża temperaturę powietrza. Problem ten jest szczególnie odczuwalny, podczas letnich upałów, kiedy będąc w centrum miasta, nie ma się gdzie skryć. Zielony dach dobrze wchłania wodę, co przyczynia się do prawidłowego poziomu wód gruntowych.

Zielony dach to także osobiste korzyści

Poza walorami ekologicznymi roślinność na dachu chroni go przed promieniowaniem słonecznym, które powoduje blaknięcie dachówek oraz przed porywistym wiatrem. W rezultacie żywotność dachu przedłuża się nawet trzykrotnie. Trawę na dachu można porównać do bariery otaczającej budynek. Skutecznie niweluje ona dźwięki dochodzące z przestrzeni miejskiej oraz natężenie miastowego hałasu. Taras na dachu to także dobre miejsce, by się zrelaksować i wyciszyć się w pociągu dnia. Wiadomym faktem jest, że zieleń wpływa na ludzi kojąco. Zainwestowanie w zielony dach jest opłacalne, gdyż zwiększa on wartość rynkową nieruchomości.

Artykuły powiązane
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Najważniejsze zalety trawników
Najważniejsze zalety trawników
Zielony dach a bezpieczeństwo
Zielony dach a bezpieczeństwo
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne