Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

W czym trawnik z rolki jest lepszy od tradycyjnego?

Zakładając trawnik w przydomowym ogrodzie ma się dwie możliwości: albo można zastosować w nim trawę z siewu, albo trawę z rolki. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu tłumaczymy, dlaczego i kiedy trawa z rolki może być lepszym rozwiązaniem, jakie są jej największe zalety i dlaczego w ostatnich latach decyduje się na nią tak wiele osób.


Możliwość szybkiego założenia trawnika

Najważniejszą zaletą trawy z rolki jest to, że dzięki niej ma się możliwość bardzo szybkiego założenia trawnika i cieszenia się piękną zielenią w ogrodzie. Estetyczny efekt położenia trawy w rolce będzie natychmiastowy. Co prawda przez około 2-3 tygodnie od ułożenia trawnika z rolki nie powinno się go jeszcze zbyt intensywnie użytkować, ponieważ trawa musi się najpierw dobrze ukorzenić, ale efekt wizualny od razu będzie taki, jak tego oczekiwaliśmy.  Jest to duża różnica w porównaniu z trawą z siewu. W tym przypadku bowiem po około 2 tygodniach zasiana trawa zacznie dopiero kiełkować. Zanim wyrośnie i zanim zdąży się zagęścić minie co najmniej kilka miesięcy, a na pełny efekt, i to tylko, jeśli wszystko pójdzie tak jak żeśmy zaplanowali, będziemy musieli poczekać do następnego sezonu.


Trawnik z rolki możliwy do założenia na każdym terenie

Ważną zaletą trawy z rolki jest też to, ze można ją wykorzystać do założenia trawnika na każdym terenie. Do założenia trawnika z siewu najlepiej, jeżeli na danym teren jest płaski, bez żadnego pochylenia. W przeciwnym razie, w przypadku opadów deszczu lub podczas podlewania, może po prostu dojść do spłynięcia rozsypanych nasion w dół, i będzie to skutkowało tym, że nasz trawnik nie będzie wyglądał tak, jak żeśmy chcieli.

Z kolei trawa z rolki może być z powodzeniem wykorzystana do stworzenia idealnego trawnika na każdym terenie.


Trawnik z rolki możliwy do założenia nawet jesienią

Bardzo ważną zaletą trawy z rolki jest również to, że wykorzystując ją można założyć trawnik praktycznie w całym okresie wegetacyjnym. Najlepszym okresem do założenia trawnika z siewu jest wiosna bądź późne lato. Tymczasem trawnik z rolki można z powodzeniem założyć nawet jesienią. We wrześniu i w październiku nie ma już po prostu tak dobrych warunków do tego, żeby mogła wyrosnąć trawa z siewu. Trawnikom rolowanym z kolei nie przeszkadza temperatura w okolicach 6-10 stopni. Darń z rolki jest znacznie bardziej odporna na zmienne w tym czasie warunki atmosferyczne i na zimno. Zastosowanie trawy w rolce do zakładania trawników jesienią jest skuteczne, dlatego, że do ukorzenienia się takiego trawnika wystarczy jedynie kilkanaście dni, czyli minimum, jakie byłoby potrzebne do wykiełkowania trawy z nasion. Na jej ukorzenienie się w taki sposób, żeby mogła bezpiecznie przetrwać zimę nie starczyłoby już po prostu czasu.


Trawa z rolki ma większą odporność

Dużym atutem trawy z rolki jest też to, że jest ona znacznie bardziej odporna na zmienne warunki atmosferyczne, na działanie szkodników, czy na powstawanie chorób. Najlepsi producenci trawy w rolkach, tacy jak Xero Flor, do hodowli trawy w rolkach wykorzystują wyłącznie starannie selekcjonowane nasiona gatunków traw, które są najlepiej dostosowane do klimatu panującego w naszym kraju.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne