Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Trawnik z rolki. Dlaczego warto?

Trawniki z rolki zyskują sobie z roku na rok coraz więcej fanów. Sceptycy jednak uważają, że trawa „na już” to fanaberia, a tradycyjne wysianie trawnika jest o wiele bardziej ekonomiczne. Rzeczywiście, siew jest tańszym rozwiązaniem. Jednak absolutnie nie można powiedzieć o trawie z rolki, że jest tylko fanaberią. Ma ona co najmniej kilka zalet, które sprawiły, że jest na nią taki popyt!

Trawnik od ręki

Trawą z rolki możemy cieszyć się od razu po jej położeniu, podczas gdy na wyrośnięcie zwykłego trawnika musimy czekać tygodniami. Zazwyczaj nie jest to problemem, jednak zdarzają się sytuacje, gdy trawnik przydałby się jak  najszybciej. Przykładem może być wprowadzenie się rodziny z dziećmi do nowego domu i potrzeba szybkiego przygotowania ogrodu dla maluchów.

Bez chwastów, bez chorób

Trawa z rolki powstaje z mieszanek najodporniejszych na choroby i chwasty. Dlatego też trawniki tego typu rzadko sprawiają problemy swoim właścicielom i nie muszą oni co sezon ciężko walczyć z wyplenieniem jakiegoś uciążliwego chwastu. Trawnik wygląda zdrowo w zasadzie przez cały rok. Jego pielęgnacja w zasadzie w niczym nie różni się od opieki nad wysiewanym trawnikiem. Trawa z rolki jest więc po prostu bezproblemowa i idealna dla początkujących ogrodników.

Trudny teren

Trawa z rolki jest niezastąpiona, jeśli chodzi o zazielenianie trudnych działek. Na niektórych skarpach i wzniesieniach nasiona trawy nie utrzymują się – po prostu spłukuje je deszcz. Z trawą z rolki możliwe jest zazielenienie nawet nietypowych powierzchni gruntu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które marzą o pięknym ogrodzie i nie mogą sobie poradzić z nieestetycznymi „plackami” bez trawy, które psują krajobraz ogrodu.

Wygoda montażu

Trawa z rolki położna przez fachowców jest też idealnym wyborem dla osób, które nie mają w sobie smykałki do ogrodnictwa, a wizyty w centrach ogrodniczych i pielęgnowanie roślin zdecydowanie je nudzą. Ekipa specjalistów może stworzyć piękny trawnik w kilka chwil, a właściciel działki nie musi dokształcać się z zakresu przygotowywania gruntu, siania trawy i zabiegów wspomagających jej wzrost.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne