Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Trawnik z rolki czy z wysiewu – jaki wybrać?

Pierwsze trawniki powstały prawdopodobnie w Indiach w XVII wieku. Trawę siano tam celowo – miała stanowić zielone otoczenie budynku, a jednoczenie go nie zasłaniać. Aby zachować jej idealne proporcje i długość, kilkadziesiąt kobiet codziennie przycinała źdźbła narzędziami podobnymi do nożyczek. Współcześnie trawa nadal stanowi piękne tło dla zabudowań, a oprócz tego jest miejscem wypoczynku dla całej rodziny.

Zakładanie trawnika wykonać można dwiema metodami: tradycyjną przez siew lub bardziej nowoczesną  układając gotową darń sprzedawaną w rolkach, która daje natychmiastowy efekt.

Trawnik z rolki – zakładanie i zalety

Trawnik z rolki ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim daje natychmiastowy efekt gęstej i pięknej murawy. Sprawdzają się zarówno na płaskim terenie, jak również na stokach i skarpach, skąd podczas deszczu mogą być wypłukiwane nasiona zwykłych traw. Kolejną niebywałą zaletą tego typu trawników, jest możliwość zakładania ich nawet późnią jesienią, ponieważ darń jest bardziej odporna na mróz niż kiełkująca trawa. Darń najczęściej sprzedawana jest w pasach 40cm na 250cm. Należy kupować jedynie taką, która charakteryzuje się jednolitą, intensywnie zieloną barwą, jest widocznie zdrowa i bez chwastów. Dobrym wyborem są trawniki oferowane przez firmę Xero Flor. Wykorzystują oni różne odmiany i gatunki traw, które najlepiej odpowiadają klimatowi Polski. Trawa jest wysiewana, pielęgnowana, podlewana, nawożona aż do momentu, w którym powstaje gęsty, piękny trawnik.

Zakładamy trawnik z siewu

Aby założyć trawnik z wysiewu musimy kupić odpowiednią mieszankę nasion. Inna przeznaczona jest dla miejsc zacienionych, inna nada się na trawnik rekreacyjnych, po której często się bawimy i po której chodzą dzieci. Jeszcze inna będzie odpowiednia na ozdobną murawę przed domem.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne