Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Do jakiej elewacji pasuje zielony dach?

Popularność dachów z przepiękną roślinnością stale wzrasta. I nic w tym dziwnego. Wytłumiają hałas, łagodzą miejski klimat, izolują dachy, ale przede wszystkim pięknie wyglądają. Osoby marzące o własnym zielonym dachu często zastanawiają się, czy będzie on pasował do ich nowo budowanego domu. Architekci są zgodni w tej kwestii: nowoczesne dachy z zielenią pasują wszędzie!

TRADYCYJNIE I W DREWNIE

Zielony dach wygląda tak naturalnie, że pasuje do domu w każdym stylu. Jest idealnym wykończeniem tradycyjnych domów, a szczególnie wspaniale komponuje się z domami z drewna. Dach pokryty naturalną roślinnością dodaje im sielskości i wiosennej świeżości. Przy pomocy dobrego projektanta i zaufanej firmy oferującej zielone dachy, dom i otoczenie wokół niego można zaaranżować jako jedną, zgraną kompozycję. Roślinność na dachu może kontrastować lub idealnie zgrywać się z roślinami przy domu lub pnącymi się po nim. Zielone dachy świetnie wyglądają też na przydomowej drewnianej zabudowie: ozdobnych studzienkach, bujanych ławkach czy na dachach drewutni i innych schowków.

NOWOCZEŚNIE I FUTURYSTYCZNIE

Jednak takie dachy wyglądają równie pięknie na nowoczesnych domach. Minimalistyczne, mocno przeszklone i surowe bryły świetnie kontrastują z wyrazistą zielenią. Roślinność nie tylko ociepla dom wizualnie i dodaje mu przytulności, ale jednocześnie wpisuje się w trend eko. W wielkich miastach na Zachodzie coraz więcej firm stawiających wieżowce decyduje się na pokrycie ich zielonym dachem. Dlatego też nowoczesny dom z tego typu pokryciem dachu nawiązuje nieco do innowacyjnych rozwiązań najlepszych projektantów. Nowoczesne domy to również domy obłożone różnego rodzaju kamieniem. Zielony dach pasuje również i do niego. Rośliny łagodzą minimalizm kamienia i sprawiają, że cały dom przypomina raczej ozdobny skalniak, niż surowy, zimny biurowiec. Zielone dachy pasują do każdego, nawet najbardziej futurystycznego budynku. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z rolowanymi trawnikami na tarasie czy balkonie. Jeśli więc nie jesteś pewien, czy zielony dach sprawdzi się przy projekcie Twojego domu, po prostu zapytaj o to doświadczoną firmę, która ma je w swojej ofercie i może przedstawić Ci podobne, zrealizowane już projekty.

Artykuły powiązane
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Najważniejsze zalety trawników
Najważniejsze zalety trawników
Zielony dach a bezpieczeństwo
Zielony dach a bezpieczeństwo
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne