Do jakiej elewacji pasuje zielony dach?

Popularność dachów z przepiękną roślinnością stale wzrasta. I nic w tym dziwnego. Wytłumiają hałas, łagodzą miejski klimat, izolują dachy, ale przede wszystkim pięknie wyglądają. Osoby marzące o własnym zielonym dachu często zastanawiają się, czy będzie on pasował do ich nowo budowanego domu. Architekci są zgodni w tej kwestii: nowoczesne dachy z zielenią pasują wszędzie!

TRADYCYJNIE I W DREWNIE

Zielony dach wygląda tak naturalnie, że pasuje do domu w każdym stylu. Jest idealnym wykończeniem tradycyjnych domów, a szczególnie wspaniale komponuje się z domami z drewna. Dach pokryty naturalną roślinnością dodaje im sielskości i wiosennej świeżości. Przy pomocy dobrego projektanta i zaufanej firmy oferującej zielone dachy, dom i otoczenie wokół niego można zaaranżować jako jedną, zgraną kompozycję. Roślinność na dachu może kontrastować lub idealnie zgrywać się z roślinami przy domu lub pnącymi się po nim. Zielone dachy świetnie wyglądają też na przydomowej drewnianej zabudowie: ozdobnych studzienkach, bujanych ławkach czy na dachach drewutni i innych schowków.

NOWOCZEŚNIE I FUTURYSTYCZNIE

Jednak takie dachy wyglądają równie pięknie na nowoczesnych domach. Minimalistyczne, mocno przeszklone i surowe bryły świetnie kontrastują z wyrazistą zielenią. Roślinność nie tylko ociepla dom wizualnie i dodaje mu przytulności, ale jednocześnie wpisuje się w trend eko. W wielkich miastach na Zachodzie coraz więcej firm stawiających wieżowce decyduje się na pokrycie ich zielonym dachem. Dlatego też nowoczesny dom z tego typu pokryciem dachu nawiązuje nieco do innowacyjnych rozwiązań najlepszych projektantów. Nowoczesne domy to również domy obłożone różnego rodzaju kamieniem. Zielony dach pasuje również i do niego. Rośliny łagodzą minimalizm kamienia i sprawiają, że cały dom przypomina raczej ozdobny skalniak, niż surowy, zimny biurowiec. Zielone dachy pasują do każdego, nawet najbardziej futurystycznego budynku. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z rolowanymi trawnikami na tarasie czy balkonie. Jeśli więc nie jesteś pewien, czy zielony dach sprawdzi się przy projekcie Twojego domu, po prostu zapytaj o to doświadczoną firmę, która ma je w swojej ofercie i może przedstawić Ci podobne, zrealizowane już projekty.

Artykuły powiązane
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Najważniejsze zalety trawników
Najważniejsze zalety trawników
Zielony dach a bezpieczeństwo
Zielony dach a bezpieczeństwo