Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Nawożenie trawy rolowanej

Obok koszenia, aeracji oraz wertykulacji trawników, odpowiednie nawożenie jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji trawy z rolki. Dzięki właściwemu nawożeniu możemy cieszyć się trwałą, zdrową darnią oraz piękną zielenią przez cały sezon.

Przede wszystkim nie możemy zapominać o nawożeniu trawy nawozami mineralnymi, które dostarczają roślinom składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Podczas nawożenia zadbajmy o to, aby zachowywać należyte proporcje, które powinny kształtować się w następujący sposób: 6:2:4 dla makroelementów K:N:P. Dlatego wybierając nawozy zwróćmy uwagę na to, czy zawierają odpowiednie ilości azotu, fosforu oraz potasu.

Główną zaletą nawożenia azotem jest bardzo korzystny wpływ na wzrost oraz kolor trawy, ponieważ azot znacznie zwiększa ilość chlorofilu w liściach. Kolejnym bardzo istotnym makroskładnikiem jest potas, który nie tylko reguluje gospodarkę wodną roślin, ale także odpowiada za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy oraz zwiększa odporność i wytrzymałość trawy. Natomiast fosfor przyczynia się do bezproblemowego rozwoju systemu korzeniowego darni.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne