Ekstensywny system zielonych dachów

Chcesz zainstalować system zielonego dachu, ale Twoja nieruchomość nie spełnia wymagań obowiązkowych do stworzenia tradycyjnego ogrodu dachowego? A może nie masz czasu, aby zajmować się pielęgnacją roślin? W takim wypadku idealnym rozwiązaniem mogą być ekstensywne systemy zielonych dachów.

Ten rodzaj zielonych dachów doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku stabilnych dachów, ale także lekkich konstrukcji dachowych oraz dachów stromych.

Kolejną zaletą ekstensywnych systemów zielonych dachów jest to, że nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Podczas produkcji tego rodzaju systemów wykorzystuje się najczęściej roślinność w postaci mchów oraz rozchodników, które nie wymagają dużej uwagi. Natomiast jako warstwę wegetacyjną stosuje się substrat produkowany ze skał mineralnych o należytym uziarnieniu, który dostarcza roślinom odpowiednie składniki mineralne oraz zapewnia im właściwy poziom wilgoci.

Wybierając ekstensywne systemy zielonych dachów, możesz cieszyć się prostym w utrzymaniu, ale estetycznym i efektywnym rozwiązaniem, które dodatkowo niesie za sobą wiele korzyści gospodarczych oraz technicznych.

Artykuły powiązane
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Najważniejsze zalety trawników
Najważniejsze zalety trawników
Zielony dach a bezpieczeństwo
Zielony dach a bezpieczeństwo