Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Jak odpowiednio dbać o trawnik z rolki?

Zanim zdecydujesz się na montaż trawy z rolki, warto zapoznać się z zasadami jej pielęgnacji. Trawa nie jest rośliną bardzo wymagającą, więc jeśli poświęcimy jej trochę czasu, będziemy mogli cieszyć się wspaniałym „zielonym dywanem”.

Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o odpowiednim nawożeniu trawnika. Do nawożenia trawy najczęściej wykorzystuje się nawozy mineralne zawierające azot, fosfor i potas, które dostarczają trawie odpowiednich mikroelementów oraz zapewniają właściwy wzrost trawnika. Nie zapominajmy również o regularnym koszeniu, które bardzo dobrze wpływa na prawidłowy wzrost oraz ukorzenienie się trawnika.

Zbyt duże zagęszczenie trawy ma bardzo negatywny wpływ na jej warunki wegetacji. Aby zapobiec zagęszczeniu, zalecamy aerację (napowietrzanie), która ma bardzo pozytywny wpływ na wymianę gazową, a także na gospodarkę substancjami odżywczymi i gospodarkę wodną.

Oprócz pielęgnacji, pamiętajmy również o zwalczaniu chorób oraz chwastów, które zagrażają naszemu trawnikowi. W tym wypadku warto skonsultować się z fachowcem, który doradzi nam odpowiednie metody ochrony.

Artykuły powiązane
Jak kosić trawnik z rolki?
Jak kosić trawnik z rolki?
Fakty i mity na temat trawników z rolki
Fakty i mity na temat trawników z rolki
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne