Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Warstwy roślinne zielonych dachów

Wybierając warstwę roślinną na wykończenie dachu powinniśmy pamiętać o tym, że nie wszystkie rośliny będą się rozwijać w takich warunkach. Nie zapominajmy również o tym, aby podłoże, na którym znajduje się roślinność, było odpowiednio dostosowane do instalacji w systemie zielonych dachów. Dlatego decydując się na matę wegetacyjną, zwróćmy uwagę nie tylko na wysiane na niej rośliny, ale także na właściwości nośników, z których została zbudowana.

Wykonana z maty pętelkowej z PP mata wegetacyjna XF 317, dzięki efektownemu połączeniu mchu, rozchodników oraz ziół, to idealna opcja dla osób, które poszukują kolorowych oraz atrakcyjnych wizualnie systemów zielonych dachów.

Jeśli poszukują Państwo warstwy roślinnej, która sprawdzi się nie tylko na wysokim, ale także na pochyłym dachu, polecamy matę wegetacyjną XF 300 z warstwą roślinną mech-rozchodnik. Mata została zbudowana na bazie solidnych pętelek nylonowych, które trwale łączą korzenie roślin z matą, dzięki czemu XF 300 może być wykorzystywana na największych pochyłościach.

Kiedy konstrukcja ma dość nietypowe kształty, zastosowanie tradycyjnej, wielowarstwowej struktury zielonego dachu może po prostu się nie sprawdzić. W takich wypadkach warto rozważyć instalację jednopowłokowej maty wegetacyjnej XF 301 z roślinnością w postaci kombinacji mchu i rozchodników.

Artykuły powiązane
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Najważniejsze zalety trawników
Najważniejsze zalety trawników
Zielony dach a bezpieczeństwo
Zielony dach a bezpieczeństwo
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne