Trawniki i zielone dachy - Blog Xero Flor

Xero flor - trawniki i dachy zielone

Ekstensywny zielony dach: specyfika, zalety i zastosowanie

Zielone dachy stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to jeden z najlepszych sposobów na wprowadzenie do miejskiej scenerii nieco naturalnej zieleni, która pozytywnie wpływa nie tylko na estetykę budynków, ale przede wszystkim na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Tradycyjne zielone dachy wymagają jednak stałej pielęgnacji i bywają dość kosztowne. Xero Flor, doświadczony producent zielonych dachów, zapewnia alternatywne rozwiązanie - ekstensywne ogrody na dachach, które tworzone są z zastosowaniem specjalnie opracowanego systemu.

Systemu ekstensywnego zazieleniania dachów Xero Flor

Ekstensywny zielony dach cechuje się przede wszystkim roślinnością, która jest bardziej samowystarczalna. Skutecznie rozwija się bez konieczności regularnej pielęgnacji. Jest to prosty i szybki sposób na wykonanie ogrodu na dachu. Co więcej, systemy zielonych dachów Xero Flor pozwalają na pokrycie zielenią niemal każdego rodzaju pokrycia dachowego. Z ich zastosowaniem można pokryć nawet lekkie konstrukcje dachowe czy dachy strome. Jednocześnie są równie estetyczne co dachy intensywne, zapewniając przy tym szereg korzyści ekologicznych, gospodarczych i technicznych.

Jaka roślinność występuje na ekstensywnych zielonych dachach?

Roślinność ekstensywna nie wymaga zbyt wiele uwagi. Są to rośliny, które doskonale przystosowują się nawet do trudnych warunków środowiskowych, dzięki temu wykazują minimalne wymagania wegetacyjne. Nie potrzebują też zbyt skomplikowanej pielęgnacji. Mają bardzo dużą zdolność regeneracji, dlatego też doskonale radzą sobie na dachach, gdzie często narażone są zarówno na intensywne promieniowanie słoneczne, jak i opady atmosferyczne czy mocny wiatr.

Rośliny na dachach ekstensywnych cechują się nie tylko wyjątkową odpornością, ale i walorami estetycznymi. Są to przede wszystkim odpowiednio dobrane gatunki mchów, rozchodników, traw oraz ziół. Stworzone w ten sposób kompozycje tworzą niezwykle efektowne ogrody na dachach, które wyróżniają się na tle przestrzeni miejskiej.

Artykuły powiązane
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Konstrukcja - warstwy zielonego dachu
Najważniejsze zalety trawników
Najważniejsze zalety trawników
Zielony dach a bezpieczeństwo
Zielony dach a bezpieczeństwo
MASZ PYTANIA?  CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?
MASZ PYTANIA?
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy w celu skontaktowania się i ustalenia wstępnej wyceny i kosztów realizacji.

Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
Proszę uzupełnić wymagane pole.
ZADZWOŃ DO NAS
ZADZWOŃ DO NAS
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Zapisz się do newslettera

Znajdź nas...
Leszno Dolne 35a
67-321 Leszno Górne