Katalog produktów – warstwy roślinne zielonych dachów

XF 300 mata wegetacyjna mech – rozchodnik

Mata XF 300 zbudowana jest z maty z pętelkami nylonowymi. Mata ta od dołu została zalaminowana geowłókniną, w którą wtarto odpowiednio dobrany substrat, na którym rosną rośliny. Warstwa wegetacyjna zielonego dachu dostarcza roślinom odpowiednią ilość substancji do życia i rozwoju, a dzięki silnym pętlom nylonowym korzenie roślin trwale wiążą się z matą rosnąc i rozwijając się nawet na największych pochyłościach. Na znajdującą się na macie roślinność składa się specjalnie dobrana kombinacja mchu i różnokolorowych rozchodników. Matę stosuje się na dachach o pochyleniu od 0 do 35 stopni. Nasiąknięta wodą może osiągnąć wagę do 30 kg/m². Dostarczona na miejsce przeznaczenia jest w 100% zazieleniona.

XF 300 mata wegetacyjna mech – rozchodnik (na nośniku z maty pętelkowej)
Ciężar: do 30kg/m²
Grubość: do 2,5 – 3 cm
Dostawa: mata zwinięta w rolkach, zazieleniona, o szerokości 1 metra i długości 2 metrów

mata wegetacyjna

XF301 mata wegetacyjna mech – rozchodnik

Mata XF301 zbudowana jest, z dodatkowo połączonej z geowłókniną o gramaturze 1200g/m², maty pętelkowej. Na geowłókninie znajduje się odpowiednio dobrany substrat, na którym rosną rośliny. Tego typu mata wegetacyjna stanowi jednopowłokowy zielony dach mający zastosowanie w konstrukcjach o bardzo nietypowych kształtach, na których stosowanie struktury wielowarstwowej jest technicznie skomplikowane i ekonomicznie nieuzasadnione.

XF 301 mata wegetacyjna mech – rozchodnik
Ciężar: do 35kg/m²
Grubość: do 3,5 cm
Dostawa: mata zwinięta w rolkach, zazieleniona, o szerokości 1 metra i długości 2 metrów

warstwy roślinne zielonych dachów

XF 317 mata wegetacyjna mech – rozchodnik – zioła

Zbudowana jest z maty pętelkowej wykonanej z PP (LIGHT), na której znajduje się odpowiednio dobrany substrat, wypełniony nasionami roślin. Substrat dostarcza roślinom odpowiednią ilość substancji do życia i rozwoju, a dzięki użyciu maty pętelkowej, korzenie roślin mogą się odpowiednio rozwijać i ukorzeniać pomiędzy trójwymiarowymi włóknami. Roślinność znajdująca się na macie to kombinacja mchu, kwitnących ziół i różnokolorowych rozchodników. Matę stosuje się na dachach o pochyleniu od 0 do 10 stopni. W stanie nasiąkniętym wodą waży do 25 kg/m². Dostarczona na miejsce przeznaczenia jest w 100% zazieleniona.

XF 317 mata wegetacyjna mech – rozchodnik – zioła
Ciężar: do 25kg/m²
Grubość: do 2,5 cm
Dostawa: mata zwinięta w rolkach, zazieleniona, o szerokości 1 metra i długości 2 metrów

rośliny na zielonym dachu

przejdź do działu

Dla nas najważniejsza jest jakość.
Od ponad 20 lat rozwijamy się razem