Zalety zielonych dachów

Zielone dachy to bardzo dobre rozwiązanie na poprawienie wyglądu przestrzeni miejskich. Dzięki nim krajobraz miejski staje się bardziej żywy oraz kolorowy. Jednak instalacja zielonych dachów nie tylko podnosi walory estetyczne dużych ośrodków miejskich, ale także niesie za sobą wiele innych  istotnych korzyści.

Podstawową zaletą zielonych dachów jest łagodzenie klimatu miejskiego. Dzięki korzystnym właściwościom wykorzystywanej do ich produkcji roślinności, zielone dachy mają bardzo pozytywny wpływ na obniżenie temperatury, która panuje w mieście oraz przyczyniają się do podniesienia poziomu wilgoci. Dodatkowo stosowana roślinność stanowi bardzo dobrą izolację akustyczną poprzez odbijanie oraz częściowe pochłanianie dźwięków.

Zielone dachy chronią pokrycie dachowe przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także pozwalają zamaskować znajdujące się na nim urządzenia instalacyjne.

Stwarzają także szereg nowych możliwości w kwestii architektonicznego kształtowania przestrzeni miejskiej. Dzięki nim można stworzyć wspaniałe wielopoziomowe kompozycje, które z pewnością staną się ciekawym elementem krajobrazu miejskiego.

przejdź do działu

Dla nas najważniejsza jest jakość.
Od ponad 20 lat rozwijamy się razem