Idea trawników rolowanych

Trawa w rolkach – produkt na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań.

Nasza trawa w rolkach wysiewana jest wyłącznie z najlepszych mieszanek wysokogatunkowych nasion, które zostały pieczołowicie wypielęgnowane przez pracujących u nas specjalistów. Najogólniej rzecz ujmując, oznacza to, że decydując się na zakup naszej trawy rolowanej, otrzymają Państwo produkt, który odznaczać się będzie najwyższą jakością wykonania oraz wyjątkowo estetycznym wyglądem.
Do największych zalet trawnika w rolce zaliczyć należy to, że jest zdrowy i zwarty oraz nie posiada chorób i chwastów. Warto również wspomnieć o doskonale wyglądających gęstych źdźbłach.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą trawników w rolce lub zielonych dachów, to zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy Wam w wyborze najlepszego rozwiązania. Nasza trawa rolowana to produkt, który spełni oczekiwania wszystkich klientów, nawet tych najbardziej wymagających.
Nie czekajcie i sprawdźcie sami, dlaczego warto nam zaufać.

Trawniki rolowane – zalety i funkcje

Funkcje trawnika można podzielić na dwie grupy:

Pierwszą z nich są funkcje ukryte, których nie można dostrzec gołym okiem:

 • tłumienie hałasu,
 • pochłanianie pyłów z powietrza (1 m2 trawnika potrafi pochłonąć około 40 kg pyłu rocznie),
 • wiązanie trujących gazów,
 • nawilżanie powietrza poprzez parowanie wody z liści, w konsekwencji ma również pozytywny wpływ na regulację mikroklimatyczną temperatury,
  warunki temperatury,
 • krążenie tlenu (100 m2 trawnika wytwarza w ciągu roku ilość tlenu zaspokajającą potrzeby oddechowe 10 osób),

Drugą grupę stanowią walory które są dostrzegalne przez każdego – walory widoczne:

 • podniesienie walorów estetycznych ogrodu, trawniki, bowiem stanowią jeden z najważniejszych elementów ogrodu,
 • możliwość uprawiania wielu różnych sportów,
 • zapobieganie erozji gleby na spadzistym terenie,
 • funkcja estetyczna, mająca dobroczynny wpływ na ludzki umysł i duszę.
trawniki rolowane
trawa z rolki

Zielony trawnik przez cały rok

Firma Xero Flor od wielu lat jest jednym z najważniejszych na rynku producentów trawy w rolkach oraz systemów zielonych dachów. Siedziba naszej firmy znajduje się w województwie lubuskim, jednak współpracujemy z klientami z całej Polski. Gotowe trawniki w rolce stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie planują spędzić długiego czasu na samodzielnym wysiewaniu trawnika. Nasza oferta jest tym bardziej atrakcyjna, że spośród ogromnego bogactwa dostępnych na polskim rynku gatunków traw nie wszystkie odmiany dobrze dostosowują się do klimatu w naszym kraju. My dobieramy różne gatunki traw, wysiewamy je, pielęgnujemy, podlewamy, nawozimy ponad półtora roku, aż do momentu, w którym powstanie piękny, gęsty, zielony i wolny od chwastów trawnik. Dzięki wykorzystaniu przez nas różnych odmian i gatunków traw wyhodowaną darń cechują wysoka odporność na choroby oraz wytrzymałość na różne warunki klimatyczne. Oferowane przez nas trawniki z rolki można bez przeszkód rozwijać w różnych rejonach Polski, nie wymagają żadnych specjalnych warunków glebowych, uprawy i pielęgnacji. Doskonale sprawdzają się zarówno w cieplejszym klimacie południowym, jak i w klimacie północnym. Ich najważniejszą zaletą jest jednak fakt, że naszą trawę rolowaną można zakładać przez cały rok!

przejdź do działu

Dla nas najważniejsza jest jakość.
Od ponad 20 lat rozwijamy się razem