TRAWA W ROLCE

Pięknie wyglądający trawnik jest marzeniem każdego posiadacza ogrodu. Założenie trawnika nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać – wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża, wyboru najlepszego terminu zasiewu trawy, a następnie dbania o jej prawidłowy wzrost. Coraz częściej alternatywą dla tradycyjnego wysiewu trawy staje się trawa z rolki, która choć droższa niż nasiona, pozwala na założenie zielonego, zdrowego i zadbanego trawnika w łatwy i szybki sposób.

TRAWA Z ROLKI DO OGRODU I NA BOISKO

Firma Xero Flor jest renomowanym producentem trawników w rolce. Do ich produkcji wykorzystujemy specjalne mieszanki wysokogatunkowych nasion, dzięki czemu nasze darnie porośnięte są silnymi, gęstymi źdźbłami trawy, odpornymi na choroby i ekstremalne warunki atmosferyczne. Oferujemy trawniki rolowane w ilościach hurtowych. W sprzedaży mamy odmiany zarówno do ekstensywnego, jak i intensywnego użytkowania, w tym na boiska sportowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom Klientów o różnych potrzebach i upodobaniach.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług firmy Xero Flor. Nasza siedziba znajduje się w województwie lubuskim, jednak do współpracy zapraszamy Klientów z całej Polski. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym Biurem Obsługi Klienta. Chętnie doradzimy w wyborze rozwiązania, które najlepiej spełni Państwa oczekiwania.

ZALETY TRAWNIKÓW ROLOWANYCH

Trawniki z rolki posiadają wiele zalet charakterystycznych dla tradycyjnych trawników. Zielona, zadbana, zdrowo wyglądająca trawa znacznie podnosi walory estetyczne ogrodu czy trawnika. Trawnik cieszy oko i uspokaja, pozwala również na rekreację na świeżym powietrzu. Nie należy również zapominać o niewidocznych funkcjach trawnika. Trawa pochłania z powietrza szkodliwe pyły i gazy, w tym dwutlenek węgla, który przekształca w życiodajny tlen. Tłumi również hałas oraz reguluje mikroklimat poprzez transpirację z liści.

Trawniki rolowanie posiadają również wiele przewag nad trawą sianą w tradycyjny sposób:

BŁYSKAWICZNY EFEKT – trawa z rolki od razu po ułożeniu daje widoczny efekt zadbanego, zielonego ogrodu. W przypadku zdecydowania się na samodzielny zasiew trawy na efekty trzeba poczekać przynajmniej kilka tygodni. Warto jednak zaznaczyć, że zakorzenianie trawy w rolce trwa około 2-3 tygodnie i przez ten okres nie można kosić ani korzystać z trawnika;

ŁATWOŚĆ ZAŁOŻENIA TRAWNIKA – wbrew pozorom trawnik z rolki można z powodzeniem położyć samodzielnie. Ułożenie trawy poprzedzone jest odpowiednim przygotowaniem gruntu. Rolki z trawą mają identyczny rozmiar, a podczas ich układania należy zachować przesunięcie względem siebie o połowę i zadbać o brak przerw. Następnie należy docisnąć darń ubijakiem, zwałować i podlać;

MOŻLIWOŚĆ UŁOŻENIA ROLEK NA TERENIE NACHYLONYM – jeśli zdecydujemy się na tradycyjny siew trawy na zboczach czy terenach nachylonych, nasiona mogą spłynąć wraz z deszczem lub podczas podlewania. W przypadku trawy z rolki taki problem nie występuje;

MNIEJSZA PODATNOŚĆ NA CHOROBY I WARUNKI ATMOSFERYCZNE – dzięki wyselekcjonowaniu odpowiednich odmian trawy, odpowiadających warunkom klimatycznym panującym w danym kraju, trawa z rolki jest odporniejsza na choroby oraz zmienne warunki atmosferyczne;

MOŻLIWOŚĆ ZAŁOŻENIA TRAWNIKA PODCZAS CAŁEGO SEZONU WEGETACYJNEGO – trawnik z rolki można ułożyć nawet w listopadzie, gdyż trawa z rolki nie potrzebuje wiele czasu na ukorzenienie się.

Drugą grupę stanowią walory które są dostrzegalne przez każdego – walory widoczne:

  • podniesienie walorów estetycznych ogrodu, trawniki, bowiem stanowią jeden z najważniejszych elementów ogrodu,
  • możliwość uprawiania wielu różnych sportów,
  • zapobieganie erozji gleby na spadzistym terenie,
  • funkcja estetyczna, mająca dobroczynny wpływ na ludzki umysł i duszę.
trawniki rolowane
trawa z rolki

Zielony trawnik przez cały rok

Firma Xero Flor od wielu lat jest jednym z najważniejszych na rynku producentów trawy w rolkach oraz systemów zielonych dachów. Siedziba naszej firmy znajduje się w województwie lubuskim, jednak współpracujemy z klientami z całej Polski. Gotowe trawniki w rolce stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie planują spędzić długiego czasu na samodzielnym wysiewaniu trawnika. Nasza oferta jest tym bardziej atrakcyjna, że spośród ogromnego bogactwa dostępnych na polskim rynku gatunków traw nie wszystkie odmiany dobrze dostosowują się do klimatu w naszym kraju. My dobieramy różne gatunki traw, wysiewamy je, pielęgnujemy, podlewamy, nawozimy ponad półtora roku, aż do momentu, w którym powstanie piękny, gęsty, zielony i wolny od chwastów trawnik. Dzięki wykorzystaniu przez nas różnych odmian i gatunków traw wyhodowaną darń cechują wysoka odporność na choroby oraz wytrzymałość na różne warunki klimatyczne. Oferowane przez nas trawniki z rolki można bez przeszkód rozwijać w różnych rejonach Polski, nie wymagają żadnych specjalnych warunków glebowych, uprawy i pielęgnacji. Doskonale sprawdzają się zarówno w cieplejszym klimacie południowym, jak i w klimacie północnym. Ich najważniejszą zaletą jest jednak fakt, że naszą trawę rolowaną można zakładać przez cały rok!

przejdź do działu

Dla nas najważniejsza jest jakość.
Od ponad 20 lat rozwijamy się razem