Trawniki w rolkach, a różne rodzaje terenu

Trawniki w rolkach odznaczają się łatwym i szybkim montażem. Sam sposób rozłożenia trawy rolowanej w bardzo dużym stopniu zależy od rodzaju terenu, na którym zamierzamy rozłożyć darń. Każde podłoże powinno być prawidłowo przygotowane: teren powinien być przekopany, oczyszczony mechanicznie z brył korzeniowych i innych zanieczyszczeń.

Podłożem, na którym najłatwiej rozłożyć trawę rolowaną jest teren płaski. Montując trawę na takim podłożu, powinniśmy układać poszczególne rolki obok siebie. Musimy pamiętać jednak o tym, aby podczas rozkładania nie naciągać, ani nie rzucać rolką, ponieważ trawa może ulec zniszczeniu.

Podczas rozkładania trawy z rolki na terenach bardzo stromych, trawę należy przymocować paroma kołeczkami z drewna. Ten zabieg ma na celu zapobieżenie zsuwania się trawnika do momentu jego przyrośnięcia.

Trawniki w rolce mają szeroki zakres zastosowania np. parkingi w dużych miastach czy pasy zieleni przy autostradach oraz na obiektach sportowych, takich jak boiska do piłki nożnej. W takich wypadkach poprawne ułożenie trawników rolowanych wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy, dlatego najlepszym wyjściem będzie zlecenie montażu trawy specjalistom.

przejdź do działu

Dla nas najważniejsza jest jakość.
Od ponad 20 lat rozwijamy się razem