Rodzaje trawników w rolkach

Trawa w rolce to idealna opcja dla wszystkich osób, które chcą cieszyć się pięknym i równym „zielonym dywanem”, ale nie mają czasu na wysiewanie oraz pielęgnację tradycyjnego trawnika.
Jednak decydując się na montaż trawy rolowanej przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad jej przeznaczeniem, co z pewnością ułatwi nam wybór odpowiedniego rodzaju darni oraz zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom naszego trawnika.
Jeśli szukasz trawnika do przydomowego ogrodu, polecamy uniwersalny trawnik rolowany XF 402, który nie tylko pięknie się prezentuje, ale przede wszystkim jest bardzo prosty w utrzymaniu. Dzięki temu możesz cieszyć się pięknym, zielonym ogrodem bez konieczności poświęcania mu dużej uwagi.
Wybierając rodzaj darni, zastanówmy się nad tym, czy trawnik będzie często i intensywnie użytkowany. Jeżeli tak, w tym wypadku dobrą opcją będzie wybór sportowego trawnika XF 401, który rekomendowany jest do użytkowania na boiskach. Specjalne podłoże oraz dokładna selekcja odmian trawy umożliwiają korzystanie z darni również na obiektach sportowych z podgrzewaną płytą.
Natomiast jeśli potrzebujesz skutecznej ochrony przed erozją gleb, powinieneś wybrać trawnik XF 403, który przeznaczony jest do zadarniania terenów trudnych i zdegradowanych.

przejdź do działu

Dla nas najważniejsza jest jakość.
Od ponad 20 lat rozwijamy się razem