Nawożenie trawy rolowanej

Obok koszenia, aeracji oraz wertykulacji trawników, odpowiednie nawożenie jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji trawy z rolki. Dzięki właściwemu nawożeniu możemy cieszyć się trwałą, zdrową darnią oraz piękną zielenią przez cały sezon.

Przede wszystkim nie możemy zapominać o nawożeniu trawy nawozami mineralnymi, które dostarczają roślinom składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Podczas nawożenia zadbajmy o to, aby zachowywać należyte proporcje, które powinny kształtować się w następujący sposób: 6:2:4 dla makroelementów K:N:P. Dlatego wybierając nawozy zwróćmy uwagę na to, czy zawierają odpowiednie ilości azotu, fosforu oraz potasu.

Główną zaletą nawożenia azotem jest bardzo korzystny wpływ na wzrost oraz kolor trawy, ponieważ azot znacznie zwiększa ilość chlorofilu w liściach. Kolejnym bardzo istotnym makroskładnikiem jest potas, który nie tylko reguluje gospodarkę wodną roślin, ale także odpowiada za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy oraz zwiększa odporność i wytrzymałość trawy. Natomiast fosfor przyczynia się do bezproblemowego rozwoju systemu korzeniowego darni.

przejdź do działu

Dla nas najważniejsza jest jakość.
Od ponad 20 lat rozwijamy się razem